Mistrzostwa Polski Młodzików

W Słubicach w dniach 29-30 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Na zawodach stawili się najlepsi zawodnicy z kraju z rocznika 1997- 1998, którzy prawo startu uzyskali we wcześniejszych kwalifikacjach międzywojewódzkich. W tak doborowym towarzystwie znalazło się trzech zawodników Szerszenia.

Nasz sprinter Piotr Kosiorek w biegu na dystansie 100m w biegu eliminacyjnym w swojej serii zajął 5 miejsce z czasem 11.91 i nie zdołał awansować do biegu finałowego, kończąc ostatecznie rywalizację na 15 miejscu. Jakub Kwiatkowski nasz płotkarz w biegu na 300m ppł w swojej serii zajął 3 miejsce z czasem 44.02 co pozwoliło mu uplasować się w końcowej rywalizacji na 20 miejscu. Przemysław Bednarski w biegu na 600m w swojej serii zajął 11 miejsce z czasem 1:34.09, co pozwoliło mu zająć 23 miejsce w końcowej konkurencji .

Start naszych zawodników nie można zaliczyć do najlepszych, ale pierwszy start tych młodych zawodników w zawodach o takiej randze jest już ich wielkim przeżyciem i sukcesem oraz znakomitą motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy zatem zawodnikom i trenerom Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie ich występu na Mistrzostwach Polski i życzymy zadowalających startów w przyszłym sezonie.