Powróciliśmy z obozu

Jak co roku zawodnicy MKS Szerszeń Bogatynia w okresie ferii zimowych biorą udział w obozach sportowych. Nie inaczej było i w tym roku. 18-osobowa grupa zawodników i zawodniczek Szerszenia uczestniczyła w 10-dniowym obozie zimowym w Ośrodku Wczasów Dziecięcych w Świeradowie Zdrój. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych spowodowanych dużą ilością śniegu trenerom udało się w pełni zrealizować zamierzone cele. Zawodnicy uczestniczyli w dwóch treningach dziennie.

 

Pierwszy zasadniczy trening odbywał się w terenie. W czasie tych zajęć treningowych zawodnicy kształtowali przede wszystkim wytrzymałość i siłę. Do pokonania mieli m. in. takie wzniesienia jak: Zajęcznik Wodospad Kwisa, Sępia Góra, Chatka Górzystów, Świeradowiec i Stóg Izerski. Na niższych partiach gór kształtowana była wytrzymałość specjalna, siła biegowa oraz technika rzutów dyskiem, oszczepem i pchnięcia kulą.

Drugi trening odbywał się w siłowni i w sali gimnastycznej. Tam zawodnicy kształtowali ogólną sprawność fizyczną i motoryczną poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem płotków i piłek lekarskich. Pod koniec zajęć treningowych odbywały się zacięte mecze siatkówki.

Oprócz pracy i ciężkich treningów w celu relaksu, wypoczynku i złapania chwili wytchnienia zawodnicy trzykrotnie uczestniczyli w seansach w grocie solnej. Również w czasie wolnym zawodnicy spędzali czas na wewnętrznej integracji, na grze w tenisa stołowego, futbolu stołowym i dyskotekach organizowanych przez życzliwych i uprzejmych pracowników ośrodka.

W obozie udział wzięli. Zawodnicy: Bednarski Przemysław, Dworak Anna, Głuszczuk Oliwia, Górowska Patrycja, Kempski Bartosz, Kosiorek Piotr, Krzykowski Michał, Kula Izabela, Kwiatkowski Jakub, Mikołajczak Joanna, Paul Zbigniew, Pawłowska Magdalena, Popławski Radosław, Sopoćko Beata, Weg Emilia, Wirwińska Olga, Zając Aleksandra, Żelazo Dawid. Trenerzy: Pistiolis Tomasz, Dróżdż Tomasz, Wyroba Piotr.

Dziesięć dni pobytu szybko minęło, ale zostały one w pełni wykorzystane i mamy nadzieję, że zaowocują one sukcesami w nadchodzącym sezonie.

2013-02-10 Zimowe zgrupowanie sportowe – Świeradów Zdrój (zdjęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *