6 medali dla Szerszenia

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Szerszenia, którzy we Wrocławiu podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików w lekkiej atletyce zdobyli sześć medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Wojciech Pichowicz podopieczny trenera Tomasza Dróżdża w konkursie skoku wzwyż nie dał szans swoim rywalom i skokiem na wysokość 1.84 m zdobył złoty medal. Wynik naszego zawodnika jest jego nowym rekordem życiowym i obecnie 3 wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej.

Kolejne dwa medale przypadły miotaczowi Dawidowi Żelazo, podopiecznemu trenera Tomasza Pistiolisa. Dawid w swojej koronnej konkurencji w pchnięciu kulą 5 kg po raz kolejny pokazał, że w tej konkurencji nie ma sobie równych i wynikiem 13.46 m stanął ze złotym medalem na najwyższym stopniu podium. Kolejny medal Dawid zdobył w konkursie rzutu dyskiem 1 kg. W swojej najlepszej próbie uzyskał odległość 42.65 m co dało naszemu zawodnikowi srebrny medal.

Kolejne medale przypadły biegaczom,  podopiecznym trenera Piotra Wyroby.

W biegu na dystansie 600m kolejny zacięty bój stoczyły zawodniczki Magdalena Pawłowska i Patrycja Górowska, które podzieliły między sobą dwa miejsca na podium. Magda wynikiem 1:41.35 s linię mety przekroczyła jako pierwsza i mogła się cieszyć z tytułu Mistrza Dolnego Śląska. Patrycja z wynikiem 1:42.25 s na metę wbiegła tuż za swoją klubową koleżanką zdobywając  srebrny medal. Obydwa wyniki naszych zawodniczek są jednocześnie nowymi rekordami życiowymi.

Kolejny medal przypadł Cezaremu Marciniakowi, który w najsilniejszej serii biegu uzyskał czas 37.99 s co dało naszemu zawodnikowi brązowy medal i nowy rekord życiowy.

Pozostali zawodnicy, choć nie stanęli na podium to uzyskali dobre wyniki okraszonymi kilkoma rekordami życiowymi. I tak:

Aleksandra Zając w konkursie skoku w dal zajęła dobre 6 miejsce uzyskując skokiem na odległość 4.59 m rekord życiowy. Ola również w biegu eliminacyjnym na dystansie 100m wynikiem 13.71 s poprawiła rekord życiowy i jedynie tysięczne sekundy dzieliło ją od wejścia do finałowej ósemki.

7 miejsce w biegu na dystansie 300m zajęła Emilia Weg, która czasem 46.11 s poprawiła swoją życiówkę.

Również 7 miejsce i rekord klubu z wynikiem 28.17 m w rzucie młotem 3 kg zajęła Katarzyna Oliasz, która po raz pierwszy wystartowała w tej konkurencji na zawodach i jej wynik ze startu na start zapewne będzie jeszcze lepszy. W drugiej swojej konkurencji w rzucie dyskiem o wadze 0,75 kg nasza zawodniczka wynikiem 23.18 m zajęła 8 miejsce.

Joanna Mikołajczak w biegu na 600m z czasem 1:51.28 s zajęła dobre 7 miejsce uzyskując najlepszy czas w tym sezonie. 9 miejsce w biegu na dystansie 300m zajęła Monika Zieleniecka, która czasem 46.38 s poprawiła nieznacznie swój rekord życiowy. Olga Wirwińska w biegu na dystansie 600m wynikiem 1.56.68 s również poprawia swoje życiowe osiągnięcie. Marta Walińska wynikiem 48.87 s uzyskała najlepszy wynik w sezonie.

Weronika Szwed w biegu na 100m linię mety przekroczyła z czasem 14.45 s, natomiast w biegu na 300m uzyskała czas 50.83 s. Obydwa czasy naszej zawodniczki odbiegają od jej rekordów życiowych.

Również podczas zawodów w ramach mitingu wystartowało jeszcze 5 naszych zawodników.

Juniorka młodsza Anna Dworak w biegu na dystansie 100m ppł z czasem 15.66 s poprawiła swój rekord życiowy. W biegu na 100m uzyskała czas 13.16 s, natomiast w pchnięciu kulą wynikiem 9.34 m uzyskała najlepszy wynik w sezonie. Kamil Walczak w kategorii dzieci starszych w biegu na 300m poprawił swoją życiówkę osiągając wynik 44.58 s. W kategorii dzieci starszych Beata i Izabela Sopoćko w konkursie skoku w dal w najlepszych próbach skoczyły odpowiednio 3.47 i 3.24 m. Zuzanna Brzuchalska w kategorii dzieci młodszych w biegu na 600m uzyskała czas 2:15.82 s.

Wszystkim naszym medalistom i ich trenerom gratulujemy znakomitego występu w zawodach i życzymy naszym młodzikom owocnych treningów  w okresie wakacyjnym, gdyż docelowymi zawodami w tej kategorii są wrześniowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które są jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski.

A już 27-29 czerwca na stadionie miejskim w Toruniu nasi zawodnicy Sandra Wanat- rzut oszczepem 600g oraz Bartosz Kempski – rzut młotem 6 kg będą rywalizować w Mistrzostwach Polski Juniorów. Podopieczni trenera Tomasza Pistiolisa obecnie przygotowują się do zawodów w Bogatyni szlifując swoją formę przed mistrzostwami. Bartosz w rankingu krajowym wynikiem 58.65 m zajmuje 10 miejsce, natomiast Sandra wynikiem 39.66 m uplasowana jest na 11 miejscu.

Natomiast w dniach 13-15 lipca we Wrocławiu w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych nasz klub oraz Miasto i Gminę Bogatynia reprezentować będzie: Anna Dworak, która wystartuje w konkurencji 7-boju i zajmuje 9 miejsce w rankingu krajowym oraz Piotr Kosiorek w biegu na dystansie 100m, który w kraju sklasyfikowany jest na 16 miejscu. Podopieczni trenera Piotra Wyroby do Mistrzostw Polski przygotowywać się będą na zgrupowaniach w Zgorzelcu oraz w Bogatyni.

Za naszych zawodników trzymamy mocno kciuki i życzymy jak najlepszego startu i satysfakcjonujących wyników w Mistrzostwach Polski !

2014-06-15 MDS młodzików – Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *