Życiówki w Słubicach

Sześciu zawodników wzięło udział w mitingu w ramach drugiego rzutu Ligi Juniorów, który 20 września odbył się na stadionie miejskim w Słubicach. Podczas zawodów nasi zawodnicy ustanowili 5 życiówek i dwa rekordy klubu. Wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się młodzik Cezary Marciniak, który dwukrotnie poprawiał swoje rekordy życiowe. Pierwszy w biegu na dystansie 100m linię mety przekroczył z czasem 11.76 s poprawiając o 0, 29 s swoją życiówkę. Natomiast drugi rekord ustanowił w biegu na 200m z czasem 23. 67 s poprawiając swoje życiowe osiągnięcie o 1,04 s, i jednocześnie poprawiając rekord klubu o 0,55 s należący od 2012r do Piotra Kosiorka.

Również rekord klubu ustanowiła Ania Dworak, która po raz pierwszy wystartowała w konkurencji trójskoku, który zaczęła uczyć się dopiero na obozie w Rewalu. Jej kilka treningów i pierwszy start w zawodach można uznać za bardzo udany i z dużym optymizmem można patrzeć w jej przyszłość właśnie w tej konkurencji. Osiągnięty w jednej z czterech prób wynik 10.91 m jest lepszy o 17 cm od pięcioletniego rekordu klubu, należący wcześniej do Patrycji Wojtani.

Bardzo dobry rekord życiowy podczas zawodów ustanowił Wojtek Pichowicz w swojej koronnej konkurencji jaki jest skok wzwyż. Nasz zawodnik skacząc na wysokość 1.85 m poprawił swoją życiówkę o 1 cm minimalnie strącając poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.90 m.

Nasze młodziczki Magdalena Pawłowska i Patrycja Górowska wystartowały w biegu na dystansie 400m gdzie obie poprawiły swoje rekordy życiowe. Magda czasem 62.99 s poprawiła się o 0,43 s, natomiast Patrycja czasem 64.26 s poprawiła się o równą sekundę.

Nasz junior młodszy Piotr Kosiorek, który nadal zmaga się z małą kontuzją uda dystans 100m przebiegł w czasie 11.76 s, natomiast w biegu na 200m linię mety przekroczył z czasem 23.92 s.

Naszym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy osiągniętych wyników i życiowych rekordów.

2014-09-10 Słubice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *