Powróciliśmy z zimowego obozu sportowego

Okres ferii zimowych to dla większości dzieci i młodzieży czas wypoczynku. Inaczej jest u sportowców, którzy wprawdzie odpoczywają od szkoły i nauki, to ferie zimowe spędzają na zimowych zgrupowaniach sportowych.

W tym roku Polanica Zdrój była po raz piąty z rzędu miejscem, w którym 22- osobowa grupa zawodników „Szerszenia” Bogatynia w okresie 26.01 -05.02 przebywała na zimowym zgrupowaniu sportowym. Celem obozu było dalsze przygotowanie kondycyjne i siłowe do letniego sezonu lekkoatletycznego oraz promocja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego i popularyzacja zdrowego stylu życia.

Ośrodkiem wypoczynkowym zgrupowania był Dom Wczasów Dziecięcych Green Rest, w którym panuje bardzo ciepła i rodzinna atmosfera. Piękne pokoje, smaczna domowa kuchnia, przemiła obsługa i kadra pedagogiczna ośrodka sprawiły, że zawodnicy czuli się jak u siebie w domu.

Podczas pobytu pod okiem trenerów Piotra Wyroby, Tomasza Pistiolisa i Tomasza Dróżdża zawodnicy trenowali 1-2 razy dziennie: w terenie, na siłowni, hali sportowej, na której kształcona była sprawność fizyczna i motoryczna oraz elementy techniki.

Oprócz treningów, klub zadbał także o inne atrakcje w postaci: basenu, kręgli, lodowiska, nart biegowych oraz wycieczki do Kudowy Zdrój na „Szlak ginących zawodów”.

W czasie wolnym zawodnicy spędzali czas na zakupach i spacerach, na wewnętrznej integracji oraz na organizowanych przez wychowawców ośrodka różnych atrakcji na świetlicy.

Jedenaście dni pobytu szybko minęło, ale została ona w pełni wykorzystana i mamy nadzieję, że zaowocuje ona sukcesami w nadchodzącym sezonie w zawodach szkolnych i klubowych.

W obozie sportowym uczestniczyli: Adamczewska Zofia, Arnista Jakub, Buczek Kornelia, Ciunel Olaf, Czerniak Antonina, Grodzińska Kinga, Jakiel Gabriela, Jurewicz Oliwia, Kaczor Agata, Mały Samuel, Milkowska Oliwia, Olejarz Zofia, Piechurska Sylwia, Rajski Jan, Romanowski Filip, Soroka Aleksandra, Spich Kaja, Stawniak Oliwia, Sułkowska Weronika, Szpila Wiktor, Wrzesińska Zuzanna, Żygadło Oliwia.

Kolejnym miejscem zgrupowania sportowego będzie letni obóz, który odbędzie się w terminie 29.07-10.08 w Poznaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *