Szerszeń z medalami

Dnia 11.02.2012r w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce ( rocznik 1997- 1998 ). Zawody były doskonałą okazją do sprawdzenia swojej formy przed kwietniową inauguracją sezonu lekkoatletycznego na otwartym stadionie.

Na starcie zjawili się zawodnicy z większości klubów naszego województwa. Wśród startujących znalazła się 7-osobowa reprezentacja klubu MKS ?Szerszeń? Bogatynia, którzy będąc w okresie przygotowawczym pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając dwa medale. Najlepiej zaprezentował się Piotr Kosiorek, który w biegu finałowym na dystansie 60m z bardzo dobrym czasem i rekordem życiowym 7.53 ( elim.7.59 ) zdobył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska. Do złota zabrakło zaledwie 0,02 s. Przemysław Bednarski to drugi zawodnik, który wywalczył medal. W biegu na dystansie 1000m stoczył pasjonujący pojedynek z kolegą klubowym Jakubem Kwiatkowskim. Na finiszu lepszy okazał się Przemek, który z czasem 3:08.20 zdobył brązowy medal. Natomiast Jakub Kwiatkowski z czasem 3:08.61 uplasował się tuż obok podium. Niewiele do medalu zabrakło także Annie Dworak, która w skoku wzwyż z wynikiem 140cm ( rekord życiowy ) zajęła miejsce czwarte.

Pozostali zawodnicy również pokazali się z dobrej strony. Radosław Popławski w pchnięciu kulą ( 5kg ) z wynikiem 10.19 ( rekord życiowy ) zajął miejsce 7. Mateusz Olizarowicz w biegu na 60m z czasem 7,70 (elim. 8.10 ) w końcowej klasyfikacji uplasował się na 11 miejscu. Dawid Iwanowski w biegu na 1000m zajął miejsce 13. Obok młodzików poza konkursem ( PK ) na starcie w biegu na dystansie 600m w kategorii dzieci starszych ( 1999- 2000 ) znalazła się najmłodsza reprezentacja ? Szerszenia? Były to dla nich pierwsze takie duże zawody, co powodowało trochę tremy i braki w obyciu na takich zawodach. Mimo to występ naszych młodych zawodników należy uznać za bardzo udany, którzy uzyskali bardzo dobre czasy. Joanna Mikołajczak osiągnęła czas 1:59.12, Magdalena Pawłowska 2:06.34, Roksana Chomiuk 2:13.50, a Patrycja Górowska 2:14.08.

Należy dodać, że trzy tygodnie wcześniej juniorzy i juniorzy młodsi również zdobyli dwa medale podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów. Srebrny medal w kategorii juniora młodszego przypadł Bartoszowi Kempskiemu w pchnięciu kulą ( 5kg ), który wynikiem 14.60 ustanowił rekord życiowy. Natomiast Artur Grodnici w kategorii juniora również w pchnięciu kulą, ale o kilogram cięższą ( 6kg ) ustanawiając rekord życiowy wynikiem 14.57 zdobył brązowy medal. Agata Wiśniewska w kuli ( 3kg ) wypchnęła kulę na odległość 11.18 co dało naszej zawodniczce miejsce 7.

Wszystkim naszym zawodnikom tym najmłodszym i tym nieco starszym oraz trenerom Piotrowi Wyrobie, Tomaszowi Drożdżowi i Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy sukcesów w mistrzowskiej imprezie i życzymy również wysokiej formy i gradu medali w zbliżającym się niebawem okresie startowym na otwartym stadionie.

2012-02-11 Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików – Wałbrzych20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *