Podsumowanie sezonu 2011

W dniu 08 grudnia przy ZSzOI  odbyło się spotkanie podsumowujące sezon lekkoatletyczny Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szerszeń Bogatynia. Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza św. w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji zawodników, trenerów i działaczy. Zaraz po niej odbyła się główna część wieczoru podsumowująca miniony sezon 2011.

 

W spotkaniu udział wzięli zawodnicy, trenerzy, działacze oraz rodzice. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej, życzliwej i miłej atmosferze przy kawie, herbacie, napojach, ciastach i owocach. Były podziękowania, gratulacje, wspomnienia. Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani pięknymi dyplomami- tabliczkami wykonanymi specjalnie na tą okazję oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Zawodnikom Bartoszowi Kempskiemu i Michałowi Kacperskiemu zostały wręczone kółka olimpijskie przyznawane przez Polski Komitet Olimpijski za szczególne osiągnięcia sportowe. Kierownictwo klubu podziękowało trenerom panu Tomaszowi Pistolisowi, Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie oraz wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników sportowych uzyskanych w 2011r oraz podziękowało za ich duże zaangażowanie na treningach i na zawodach życząc wszystkim powodzenia w przyszłym roku.

Serdeczne słowa podziękowania MKS ?Szerszeń? Bogatynia kieruje do wszystkich ludzi dobrej woli, wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą uroczystość i ufundowali nagrody dla naszych zawodników. Są nimi:

 • Firma transportowa COSMO pan Jarosław Wawryczuk
 • Zakład fryzjerski MERLIN pan Wojciech Walczak
 • Sklep komputerowy Strefa PC pani Agata Flaga
 • Zakład fryzjerski GIOVANI pan Tomasz Koncewicz
 • Bogatyński Ośrodek Kultury pani Marta Cholewińska
 • Zakład Fryzjerski pani Kozakiewicz- Wawryczuk Agnieszka
 • Pizzeria KON- TIKI
 • Divar Doner Kebab Bar
 • Apteka IMPULS
 • Firma CITRONEX I Sp. zoo.o
 • Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Rok 2011 był dla sekcji lekkoatletycznej klubu bardzo udany. Dotyczy to wyników sportowych oraz warunków organizacyjno- bazowych w jakich trenerzy i zawodnicy realizowali przez cały rok zajęcia treningowe. Zawodnicy uczestniczyli w dwóch obozach sportowych tj. w Świeradowie Zdrój- zimowy oraz w Pucku- letni. Dodatkowo zawodnicy: Michał Kacperski, Bartosz Kempski, Sandra Wanat, Agata Wiśniewska, Klaudia Mały, Piotr Kosiorek, Przemysław Bednarski uczestniczyli w zgrupowaniach sportowych kadry Dolnego Śląska. W tym roku jak i w poprzednich latach klub miał powody do zadowolenia. Kilkoro naszych zawodników osiągało wspaniałe rezultaty i znakomicie prezentowało się w zawodach nie tylko dolnośląskich czy makroregionów, ale również na arenie ogólnopolskiej. Gwiazdą tego sezonu był niewątpliwie Bartosz Kempski, który dwukrotnie otarł się o medal Mistrzostw Polski Młodzików zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. Również Michał Kacperski ( miejsce 7 ), Sandra Wanat ( miejsce 12 ) oraz Agata Wiśniewska ( miejsce 16 ) to zawodnicy, którzy również uczestniczyli w Mistrzostwach Polski. Dominika Kwiatkowska i Artur Grodnici mając kwalifikacje do Mistrzostw Polski ze względów rodzinnych i zdrowotnych nie mogli niestety wziąć udziału w najważniejszych dla nich zawodach. W Mistrzostwach Dolnego Śląska i Mistrzostwach Makroregionów nasi zawodnicy stawali wielokrotnie na podium zdobywając w sumie 14 medali różnego kruszcu. W rankingu ogólnopolskim zawodnicy sklasyfikowani są w czołówce krajowej. I tak. Sandra Wanat zajmuje 2 miejsce w Polsce w kategorii młodziczki w rzucie oszczepem. Bartosz Kempski w tej samej kategorii zajmuje na liście krajowej 4 miejsce w rzucie młotem i 7 miejsce w pchnięciu kulą. Również miejsce 7 w kategorii juniora młodszego zajmuje Michał Kacperski w 8- boju. W rankingu najlepszych na Dolnym Śląsku nasi zawodnicy wypadają jeszcze okazalej. Sandra Wanat ( oszczep ) i Artur Grodnici ( oszczep ) otwierają listy rankingowe. Bartosz Kempski ( młot i kula ) i Michał Kacperski ( 8- bój ) zajmują w naszym województwie miejsca 2. Artur Grodnici w rzucie dyskiem zajmuje miejsce 3, a w pchnięciu kulą miejsce 4. Również miejsca 4 zajmują Klaudia Mały w biegu na 100m ppł i Agata Wiśniewska w rzucie oszczepem. Jak widać, nasi zawodnicy bez wątpienia należą do ścisłej czołówki zawodników Dolnego Śląska oraz kraju z czego bardzo się cieszymy. Większość zawodników w minionym sezonie poprawiło swoje rekordy życiowe, rekordy klubu oraz zdobyli wyższą klasę sportową.

Sekcja MKS Szerszeń Bogatynia utrzymuje się z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, dlatego z tego miejsca zarząd i zawodnicy dziękują burmistrzowi panu Andrzejowi Grzmielewiczowi za okazywaną pomoc finansową oraz za stypendia sportowe dla najbardziej uzdolnionych naszych zawodników, dzięki którym zawodnicy mogą trenować, i rywalizować z najlepszymi oraz spełniać swoje marzenia.

Poniżej prezentujemy zestawienie wyników uzyskanych w 2011r u niektórych zawodników:
Bartosz Kempski:
Mistrzostwa Polski Młodzików: miejsce 4 w rzucie młotem ( 43,65 ), miejsce 5 w pchnięciu kulą ( 14,08 )Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 2 w rzucie młotem ( 44,41 ), miejsce 2 w pchnięciu kulą ( 13,07 )
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: miejsce 1 w pchnięciu kulą ( 14,06 ), miejsce 2 w rzucie młotem ( 45,18 )

Michał Kacperski:
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: miejsce 7 w 8- boju ( 4791 pkt )
Mistrzostwa Dolnego Śląska w wielobojach: miejsce 1 w 8- boju ( 4909 pkt )
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów Młodszych: miejsce 7 w biegu na 110m ppł ( 15,90 )

Sandra Wanat:
Mistrzostwa Polski Młodzików: miejsce 12 w rzucie oszczepem ( 32,79 )
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 3 ( 34,00 )
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: miejsce 4 ( 32,63 ), miejsce 7 w rzucie młotem ( 26, 57 )

Agata Wiśniewska:
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: miejsce 16 ( 32,38 )
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów Młodszych: miejsce 4 w rzucie oszczepem ( 33,53 ), miejsce 4 w rzucie dyskiem ( 32,31 )

Artur Grodnici:
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów: miejsce 1 w rzucie oszczepem ( 52,29 ), miejsce 2 w rzucie dyskiem ( 46,68 ), miejsce 4 w pchnięciu kulą ( 14,71 )

Klaudia Mały:
Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 1 w biegu na 60m ppł ( 10,03 )
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w wielobojach: miejsce 2 w 4- boju ( 1730 pkt )
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 3 w biegu na 100m ppł ( 16,99 )
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: miejsce 5 w biegu na 100m ppł ( 16,26 ), miejsce 6 w skoku wzwyż ( 150 )

Dominika Kwiatkowska:
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów: miejsce 2 w biegu na 100m ppł ( 16,05 ), miejsce 4 w biegu na 200m ( 27,39 )

Przemysław Bednarski:
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 3 w biegu na 1000m ( 2:59.08 )
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: miejsce 11 w biegu na 1000m ( 2:55.63 )

Piotr Kosiorek:
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 10 w biegu na 100m ( 12,23 )
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: miejsce 10 w biegu na 100m ( 12,20 )

Patryk Mokjjewski:
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 5 w rzucie oszczepem ( 38,02 ), miejsce 9 w pchnięciu kulą ( 10,23 )
Halowe Mistrzostwa Młodzików: miejsce 9 w pchnięciu kulą ( 9,54 )

Maja Kula:
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików: miejsce 7 w skoku wzwyż ( 130 )

Radosław Popławski:
Halowe Mistrzostwa Młodzików: miejsce 8 w pchnięciu kulą ( 9,60 )

Jakub Kwiatkowski:
Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych: miejsce 2
XXXVII Ogólnopolski Cross Żagański: miejsce 1

2012-01-22 Podsumowanie sezonu – Bogatynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *