Młode Szerszenie jadą na Mistrzostwa Polski

W sobotę 15.09 na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Słubicach młodzicy  z województwa dolnośląskiego i lubuskiego rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zawody miały rangę Mistrzostw Makroregionu oraz jednocześnie wyłaniały zawodników na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Prawo startu w tych zawodach wywalczyło sobie trzech zawodników Szerszenia. Piotr Kosiorek w biegu finałowym na dystansie 100m z czasem 11.82 zdobył brązowy medal.

Jakub Kwiatkowski z nowym rekordem życiowym w biegu na 300m ppł z czasem 43,77 zajął wysokie piąte miejsce, a Przemysław Bednarski w biegu na dystansie 600m zajął również piąte miejsce z czasem 1:33.65, o zaledwie 0,38s  gorszym od rekordu życiowego. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Zbigniew Paul, który zajął dobre 7 miejsce w biegu na 1000m z czasem 2:58.08 poprawiając rekord życiowy, natomiast miotacz Radosław Popławski dwukrotnie poprawiał swoje życiówki. Najpierw w pchnięciu kulą ( 5kg ) wynikiem 11.79m co dało mu 7 miejsce oraz w rzucie dyskiem ( 1 kg ) wynikiem 39,91m ostatecznie uplasował się na 8 miejscu. Również wysokie 6 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm zajęła Anna Dworak.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom Tomaszowi Dróżdżowi, Piotrowi Wyrobie i Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy udanego występu w zawodach Międzywojewódzkich, a zawodnikom Piotrkowi Kosiorek, Kubie Kwiatkowskiemu i Przemkowi Bednarskiemu życzymy wysokiej formy i szybkich biegów podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików, które rozegrane zostaną 29-30 września również w Słubicach i godnego reprezentowania Szerszenia oraz Miasta i Gminy Bogatynia. Trzymamy kciuki !