Pierwszy medal w tym roku.

Skromna 3-osobowa reprezentacja Szerszenia wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które dnia 19 stycznia odbyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu. Zawody były okazją do sprawdzenia poziomu swojej formy przed kwietniową inauguracją sezonu lekkoatletycznego. Mimo 3-osobowej reprezentacji naszego klubu, nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i bez specjalnego przygotowania uzyskali dobre wyniki.

I tak. Bartosz Kempski pokazał, że wciąż zalicza się do czołówki kulomiotów w naszym województwie i wynikiem 14,09m uplasował się na trzecim stopniu podium. Tuż obok Bartka na miejscu czwartym uplasował się kolega klubowy Radosław Popławski, który wynikiem równe 13,00m poprawił swój rekord życiowy.

Nie wiele do szczęścia zabrakło Piotrowi Kosiorkowi, któremu zaledwie 0,08s zabrakło do wejścia do ścisłego finału w biegu na 60m. Ostatecznie Piotrek ukończył rywalizację na 8 miejscu, ale z nowym rekordem życiowym 7,48s.

Wyniki uzyskane przez naszych zawodników świadczą, że ich okres przygotowawczy do startów letnich podąża w dobrym kierunku.

Zawodnikom i ich trenerom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy gradu medali w sezonie letnim.  A już 26 stycznia zawodnicy Szerszenia udadzą się na zimowy obóz sportowy do Świeradowa Zdrój, który potrwa do 4 lutego.

2013-01-19 Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych – Wałbrzych