Szerszenie pokazali żądło

Piękna słoneczna pogoda przywitała uczestników Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików ( 14- 15 lat ) w Lekkiej Atletyce, które w dniu 19 maja rozegrane zostały na zgorzeleckim stadionie. Organizacja zawodów stała na najwyższym poziomie, za co duże słowa uznania należą się do Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, Centrum Sportowo Rekreacyjnego oraz do MKS Osa Zgorzelec, bo mimo dużej ilości startujących zawody odbyły się w sposób płynny, bez żadnych przestojów i co najważniejsze zgodnie z programem minutowym.

Wśród licznie przybyłych uczestników mistrzostw, nie zabrakło reprezentantów MKS ?Szerszeń? Bogatynia, którzy do Zgorzelca przybyli w 11-osobowym składzie, a wśród nich sześciu młodzików, którzy walczyli o medale i powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Nasi młodzi lekkoatleci pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając pięć medali: 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy oraz poprawiając kilka rekordów życiowych. Na najwyższych stopniach podium zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Dolnego Śląska  uplasowali się: Kulomiot Dawid Żelazo podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa, który przy interesującym i niezwykle zaciętym konkursie w pchnięciu kulą 5kg przy ostatniej szóstej próbie wskoczył na najwyższy stopień podium z wynikiem 11.56 m. Ten sam zawodnik w drugiej konkurencji w rzucie dyskiem 1kg, konkurs ukończył na wysokim 5 miejscu z wynikiem 36.22 m. co jest jego nowym rekordem życiowym. Pozostałe medale zdobyli biegacze, podopieczni trenera Piotra Wyroby, którzy czterokrotnie stawali na podium. W biegu na dystansie 600m na 1 miejscu ze złotym medalem uplasował się Zbigniew Paul z nowym rekordem życiowym 1:33.47 Również złoty medal na dystansie 1000m zdobył Cezary Marciniak, który przy spokojnym i kontrolowanym biegu uzyskał czas 2:56.16. Srebrny medal i bardzo dobry wynik 3:18.23 zanotowała Magdalena Pawłowska w biegu na dystansie 1000m, która ustanowiła również nowy rekord życiowy oraz poprawiła własny rekord klubu. Na najniższym stopniu podium uplasowała się wieloboistka Anna Dworak, która w biegu na 300m z dobrym czasem 43.84 s. zdobyła brązowy medal. Ta sama zawodniczka w biegu na 100m w finale z czasem 13.37 s. otarła się również o brąz przegrywając go zaledwie o 0,04 s. i kończąc rywalizację na czwartym miejscu. W biegu eliminacyjnym z czasem 13.23 s. poprawiła rekord życiowy. Maja Kula w skoku wzwyż ostatecznie ukończyła konkurs na wysokim 6 miejscu z wynikiem 1.35, Aleksandra Zając w konkursie skoku w dal zakończyła zawody na dobrym 7 miejscu z nowym rekordem życiowym 4,43 m. a Oliwia Głuszczuk w pchnięciu kulą z wynikiem 7.15 m. zajęła 13 pozycję.

Zawodnicy Dawid, Magda, Zbyszek i Czarek otrzymali również od Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Poza naszymi młodzikami w zawodach wzięli udział zawodnicy, którzy wystartowali w swoich konkurencjach poza konkursem ( PK ). Junior Młodszy Przemysław Bednarski w biegu na dystansie 600m osiągając czasem 1:30.40 s. poprawił rekord życiowy. W tej samej kategorii wiekowej sprinter Piotr Kosiorek osiągnął czas 11.59 s. W kategorii dzieci starszych Monika Zieleniecka dystans 100m przebiegła z czasem 13.72 s. co jest zaledwie o 0,04 s. gorszym od rekordu życiowego. Ta sama zawodniczka w biegu na 300m osiągnęła czas 46.80 s. co jest rekordem życiowym. W tej samej konkurencji Patrycja Górowska osiągnęła czas 49.44 s. a Beata Sopoćko z czasem 49.55 s. ustanowiła rekord życiowy.

Wszystkim naszym lekkoatletom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych równie udanych startów.

A już w najbliższą sobotę 25 maja na stadionie przy ul. Białogórskiej podczas Mistrzostw Dolnego Śląska nasi juniorzy i juniorzy młodsi będą walczyć o medale i minima na Mistrzostwa Polski. Zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków za naszych reprezentantów. Powodzenia !