Sportowo i turystycznie w Warszawie.

Przy pięknej, słonecznej i upalnej pogodzie zawodniczka Szerszenia Bogatynia Anna Dworak wzięła udział w 4- boju lekkoatletycznym, który rozegrany został na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w ramach Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Wielobojach, które odbyły się w dniach 16-17 czerwca. Start naszej zawodniczki w 4-boju można uznać za udany, choć nie udało się do końca zrealizować zamierzonego celu w postaci zdobycia koło 2100 pkt. W pierwszej konkurencji w biegu na dystansie 100m ppł Ania poprawiła o 0,2 s rekord życiowy, ale czas 17.30 s. jest czasem dużo poniżej oczekiwań.  W drugiej konkurencji w pchnięciu kulą 3 kg Ania również ustanowiła życiówkę. Wynikiem 8.55 m poprawiła swoje życiowe osiągnięcie o 69cm. W kolejnej konkurencji w skoku w dal w najlepszej próbie Ania oddała skok na odległość 4,67 m co jest o 1cm gorszy od życiówki. Gdyby ten skok został oddany z belki, osiągnęłaby wynik w granicach 5m. W ostatniej konkurencji w biegu na 600m osiągnęła czas nieznacznie gorszy od swojej życiówki 1:50.04 ( r.ż. 1:49.43 ).

W końcowej rywalizacji Ania zajęła 3 miejsce zdobywając wynik 1992 pkt co jest również jej rekordem życiowym poprawionym o 179 pkt. Podsumowując osiągnięty wynik punktowy Ani, jest on zdecydowanie jeszcze do poprawienia. Niestety pierwsza konkurencja 100m ppł jest tzw piętą achillesową, ale wierzymy, że przełamie swoją niemoc i już we wrześniu cały dystans przebiegnie w trzech krokach między płotkami i osiągnie wynik w granicach 16 s. Również w skoku w dal granica 5 m jest w jej zasięgu. Poprawiając te dwie konkurencje możemy być spokojni, że wynik w granicach 2200 pkt jest do osiągnięcia.

Ani gratulujemy uzyskanych rekordów życiowych i życzymy udanych startów i życiówek w drugiej części sezonu.

Korzystając z pobytu w Warszawie, Ania miała okazję po raz pierwszy do zwiedzenia stolicy polski. Udało się zwiedzić i zobaczyć m.in. Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Kolumnę Zygmunta, Pałac Królewski,  Pałac Prezydencki, Belweder, Kancelarię Rady Ministrów, Grób Nieznanego Żołnierza, Ulica Nowy Świat, Łazienki Królewskie, Ogród Botaniczny, Centrum Nauki Kopernika wraz z seansem w planetarium, Grające Fontanny oraz Stadion Narodowy. Atrakcją było również przejazd kolejką podziemną tzw metrem.

Ogólnie pobyt w stolicy pod względem sportowym i turystycznym można uznać za bardzo udany.

2013-06-17 4-bój lekkoatletyczny – Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *