Znakomity start na MMM

We Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim w dniu 14 września odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce ( rocznik 98-99 ). Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Wśród licznie startujących klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego o prym najlepszych młodzików w makroregionie nie zabrakło reprezentacji Szerszenia Bogatynia, którzy do stolicy Dolnego Śląska udali się w 8- osobowym składzie.

Podczas zawodów pogoda niestety nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziło to naszym zawodnikom do uzyskania dobrych wyników i wywalczenia w sumie aż sześciu historycznych dla klubu kwalifikacji do najważniejszych zawodów w sezonie- Mistrzostw Polski Młodzików.

Wśród startujących najlepiej zaprezentowała się Anna Dworak, która dwukrotnie stanęła na podium wywalczając sobie prawo startu w mistrzostwach w dwóch konkurencjach. Pierwszą w skoku wzwyż, w której konkurs był bardzo pasjonujący i do ostatniego skoku był pełen napięcia. Do wyłonienia zwycięzcy konkursu niezbędna była dogrywka, w której Ania jako jedyna pokonała poprzeczkę na wysokości 1.52 m co dało naszej zawodniczce złoty medal i nowy rekord życiowy. W drugiej konkurencji, w biegu na dystansie 300m z wynikiem 43.91 s gorszym zaledwie o 0,07 s od swojej życiówki, Ania stanęła na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal.

W biegu mężczyzn na dystansie 600m po bardzo zaciętym, fascynującym i pełnym dramaturgii biegu Cezary Marciniak wywalczył brązowy medal z czasem 1:33.03 s przegrywając złoto o zaledwie 0,2 s i srebro o 0,02 s ! W tym samym biegu o dużym pechu może mówić Zbigniew Paul, który 150m przed metą wysuwając się na prowadzenie został przewrócony i biegu nie ukończył. Wynik 1:33.47 s jaki osiągnął Zbyszek w tym sezonie we wcześniejszych zawodach dał mu przepustkę na mistrzostwa.

W biegu kobiet na dystansie 600m Magdalena Pawłowska otarła się o medal, kończąc rywalizację na 4 miejscu z czasem 1:45.82 s. Również Dawid Żelazo z nowym rekordem życiowym 12.89 m w pchnięciu kulą 5 kg uplasował się tuż obok podium. Magda i Dawid dzięki czwartym miejscom i osiągniętym wynikom również uzyskali awans na Mistrzostwa Polski.

Warto dodać, że cała wymieniona powyżej piątka zawodników tj. Ania, Czarek, Zbyszek, Magda ( podopieczni trenera Piotra Wyroby ) oraz Dawid ( podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa ) to medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików oraz zawodnicy Kadry Wojewódzkiej.

Pozostali zawodnicy również nie zawiedli oczekiwań i pokazali się z dobrej strony. I tak:

Jakub Kwiatkowski ( trener Tomasz Dróżdż ) w rzucie oszczepem 600 g z nowym rekordem życiowym 39.80 m zajął znakomite 6 miejsce. 9 miejsca zajęli: Izabela Kula w skoku wzwyż z wynikiem 1.40 m oraz Dawid Żelazo w swojej drugiej konkurencji w rzucie dyskiem 1 kg z wynikiem 35.10 m. Wojciech Pichowicz  ( podopieczny Tomasza Dróżdża ), który od niedawna rozpoczął przygodę z lekka atletyką, zajął w skoku wzwyż 10 miejsce z wynikiem 1.55 m.

W punktacji klubowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików nasz klub uplasował się na wysokim 13 miejscu z dorobkiem 13 pkt. Natomiast w gronie klubów z Dolnego Śląska zajął 8 miejsce.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy wspaniałego występu w zawodach Międzywojewódzkich, a zawodnikom Ani Dworak, Czarkowi Marciniak, Dawidowi Żelazo, Magdzie Pawłowskiej i Zbyszkowi Paul życzymy szczytowej formy podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które w dniach 28-29 września odbędą się w Radomiu i godnego reprezentowania MKS Szerszeń oraz Miasta i Gminy Bogatynia. Trzymamy kciuki ! Powodzenia !

2013-09-14 MMM – Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *