Memoriał Krzyżaka i Kordy

15 września na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu 7- osobowa grupa zawodników z naszego klubu wzięła udział w Memoriale im. Jana Krzyżaka i Michała Kordy, wybitnych trenerów MKS Osa Zgorzelec, którzy w swojej trenerskiej karierze wychowali wielu znakomitych zawodników, którzy osiągali wybitne rezultaty na arenach krajowych i zagranicznych.

Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony podczas zawodów, poprawiając pięciokrotnie swoje rekordy życiowe i czterokrotnie stając na podium.

Dwukrotnie stanęła na nim wieloboistka Anna Dworak, która w biegu na dystansie 200m osiągnęła czas 27.54 s, co dało naszej zawodniczce drugie miejsce. W rzucie oszczepem Ania z wynikiem 29.80m uplasowała się na trzecim stopniu podium ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy. Ta sama zawodniczka w swojej trzeciej konkurencji w biegu na 100m ppł zajęła czwarte miejsce ustanawiając po raz drugi tego dnia rekord życiowy wynikiem 17.27 s.

Znakomicie zaprezentował się w pchnięciu kulą 5 kg Dawid Żelazo, który od początku sezonu atakował granicę 13m. Zawody w Zgorzelcu okazały się szczęśliwe dla naszego zawodnika, który podczas wykonywania pchnięcia w czwartej próbie osiągnął odległość 13.29m co dało trzecie miejsce i nowy rekord życiowy. W drugiej konkurencji w rzucie młotem 5 kg, w której Dawid wystartował po raz pierwszy na zawodach osiągnął wynik 31.52m. co pozwoliło zająć szóste miejsce.

Joanna Mikołajczak zajęła trzecie miejsce podczas biegu na dystansie 600m poprawiając swoje życiowe osiągnięcie wynikiem 1:47.91 s. W tym samym biegu tuż za swoją klubową koleżanką, bieg ukończyła Patrycja Górowska, która wynikiem 1:48.35 s również poprawiła swoją życiówkę. Na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn Zbigniew Paul uzyskał czas 1:34.59 s.

Magdalena Pawłowska była bliska poprawienia swojej życiówki w biegu na dystansie 400m. Czas jaki osiągnęła piąta na mecie nasza młodziczka 63.94 s był zaledwie o 0,13 s gorszy od własnego rekordu.

W biegu na dystansie 100m Monika Zieleniecka była piąta z czasem 14.15 s.

Naszym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i nowych rekordów życiowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *