Mistrzostwa Polski Młodzików

W dniach 28-29 września w Radomiu w województwie mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce ( rocznik 98-99 ). Były to najważniejsze zawody w sezonie dla tej kategorii wiekowej.

W gronie najlepszych zawodników z Polski znalazło się aż pięcioro zawodników Szerszenia Bogatynia: Dawid Żelazo podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa oraz Anna Dworak, Magdalena Pawłowska, Cezary Marciniak i Zbigniew Paul podopieczni trenera Piotra Wyroby. Nasi zawodnicy prawo startu w tych zawodach uzyskało dzięki wcześniejszym kwalifikacjom w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz dzięki osiągniętym wynikom w całym sezonie.

W pierwszym dniu rywalizacji jako pierwszy przystąpił Dawid Żelazo w konkurencji pchnięcia kulą 5 kg. U Dawida podczas wykonywania próbnych pchnięć można było zauważyć, że jest w  wyśmienitej formie . W jednym z takich pchnięć kula wylądowała na granicy 13m. Był to dobry prognostyk przed rozpoczynającym się niebawem konkursie. Jednak, gdy do niego doszło niestety nie było już aż tak dobrze. W pierwszej próbie Dawid posłał kulę na odległość 12.70m co jak się potem okazało była to najdalsza odległość w konkursie naszego zawodnika. W drugiej próbie Dawid uzyskał wynik 11.94m, a w trzeciej 12.62m. Można mówić o nie małym pechu, ponieważ do wejścia do ścisłego finału czyli do grona najlepszej ósemki i dodatkowych trzech prób, w których wiele mogło się jeszcze wydarzyć, zabrakło zaledwie 1 cm ! W stawce 13 zawodników Dawid ukończył zawody na bardzo dobrym wysokim 9 miejscu ( w gronie zawodników z młodszego rocznika 1999 był 3 ).

Kolejnymi zawodnikami, którzy przystąpili do współzawodnictwa w pierwszym dniu byli biegacze, którzy toczyli rywalizację na dystansie 600m. Najpierw na linii startu stanęła Magdalena Pawłowska, która w drugiej serii biegu w stawce 9 zawodniczek bieg ukończyła na 3 miejscu z nowym rekordem życiowym 1:44.34 s. Magda w gronie 29 zawodniczek zawody ukończyła na 21 miejscu, natomiast w gronie zawodniczek z młodszego rocznika była 8.

Cezary Marciniak i Zbigniew Paul w kategorii mężczyzn rywalizowali w pierwszej serii biegu, gdzie w stawce 9 zawodników Czarek zajął 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 1:32.28 s, natomiast Zbyszek był 9 z czasem 1:37.08 s. Ostatecznie w gronie 29 zawodników Czarek zajął 21 miejsce ( w młodszym roczniku 1999 był 4 ), a Zbyszek 26 miejsce.

W drugim dniu mistrzostw do rywalizacji przystąpiła Anna Dworak w biegu na dystansie 300m, która w czwartej serii biegu walczyła jak lew do samego końca o uzyskanie jak najlepszego wyniku i w stawce 8 zawodniczek linię mety przekroczyła jako trzecia z nowym rekordem życiowym 43.20 s. Ze zmęczenia Ania jeszcze długo po biegu dochodziła do pełnej regeneracji. W gronie 30 zawodniczek, nasza zawodniczka zawody ukończyła na 22 miejscu.

Dawidowi, Ani, Magdzie i Czarkowi nie można było zarzucić brak walki, chęci osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Pokazali oni charakter czego wyniki były okraszone nowymi rekordami życiowymi. Niestety Zbyszek nie po raz pierwszy w tym sezonie pokazał brak klasy. Zawiódł nie tylko swojego trenera, DZLA, ale przede wszystkim samego siebie.

Ale wszystkim naszym zawodnikom i trenerom gratulujemy uzyskanych wyników i samego występu w Mistrzostwach Polski i znalezienia się w tym elitarnym gronie najlepszych zawodników w Polsce i dziękujemy za godne reprezentowanie MKS Szerszeń oraz Miasta i Gminy Bogatynia.

Serdeczne słowa podziękowania Zarząd MKS Szerszeń Bogatynia kieruje do Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia za sfinansowanie pobytu naszych zawodników na Mistrzostwach Polski.

2013-09-28 Mistrzostwa Polski Młodzików – Radom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *