Daniel z nowym wózkiem dla aktywnych

25- letni Daniel Barczak niepełnosprawny zawodnik MKS Szerszeń Bogatynia, który w czerwcu po raz drugi z rzędu z rekordem życiowym 2:07.14 wygrał Europamarathon Görlitz – Zgorzelec ( 42,195m )w kategorii zawodników na wózkach, może cieszyć się z nowego wózka typowego dla osób aktywnych.

Koszt takiego wózka to nie mały wydatek. Dlatego Klub wraz z Panem Burmistrzem Jerzym Stachyrą oraz z Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Panią Joanną Iżycką Kuś poszukiwali sponsora na zakup takiego wózka, który będzie umożliwiał Danielowi bardziej zręczną, wygodniejszą i komfortową jazdę a przede wszystkim bardziej profesjonale treningi.

Darczyńcą, którego urzekła historia tego młodego, niepełnosprawnego sportowca okazał się Pan Mariusz Janusz z firmy transportowej JAMM.

Sport, zwłaszcza dla ludzi niepełnosprawnych to jedna z dróg rozwoju i samorealizacji. Aby mogli go uprawiać potrzebni są jednak ludzie ?dobrego serca?. Dlatego zarząd MKS ?Szerszeń? Bogatynia pragnie serdecznie podziękować firmie JAMM Panu Mariuszowi Januszowi za udzielone wsparcie w formie zakupu takiego wózka dla Daniela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *