Gościnnie w Jeleniej Górze

W dniu 05.10.2013r na nowo przebudowanym stadionie w Jeleniej Górze odbył się Międzynarodowy Mecz Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wzięła udział 12- osobowa grupa zawodniczek i zawodników z MKS Szerszeń Bogatynia, która na koniec sezonu ustanowiła kilka ciekawych wyników uwieńczonych nowymi choć nieoficjalnymi rekordami życiowymi. I tak:

W biegu dziewcząt na dystansie 600m wystartowało pięć naszych zawodniczek. Najlepsza wśród całej stawki okazała się młodziczka Magdalena Pawłowska, która nie miała sobie równych i wygrała bieg z bardzo dobrym czasem 1:42.54 s, co jest rekordem życiowym poprawionym o 1,8 s.

Również znakomicie w kategorii dzieci starszych zaprezentowały się pozostałe nasze zawodniczki, które tak jak Magda poprawiły swoje rekordy życiowe.

Patrycja Górowska, która po zawodach została okrzyknięta bohaterką ze względu na ukończenie biegu mimo urazu kostki jakiego doznała tuż po starcie uzyskała czas 1:45,77 s, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tą kategorię wiekową. Patrycja po biegu została odwieziona do szpitala, gdzie w wyniku rozdarcia skóry nałożono jej 10 szwów.

Joanna Mikołajczak w tym biegu uzyskała rezultat 1:47.38 s, Emilia Weg 1:48.49 s, a Olga Wirwińska 1:58,46 s. Niewiele, bo 0,17 s zabrakło do życiówki Marcie Walińskiej, która w kategorii dzieci starszych w biegu na dystansie 300m uzyskała czas 48.67 s. Na tym samym dystansie młodzik Cezary Marciniak jako pierwszy przekroczył linię mety osiągając znakomity wynik 38.77 s. W tej samej kategorii wiekowej Aleksandra Zając w skoku w dal uzyskała wynik 4,22 m.Bardzo dobrze zaprezentował się w swoim trzecim starcie młodzik Wojciech Pichowicz w konkurencji skoku wzwyż, który poprawił swoją życiówkę o 10 cm pokonując poprzeczkę na wysokości 1.65 m.

W konkurencji pchnięcia kulą 5 kg dziewiąty zawodnik tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików Dawid Żelazo nie dał szans swoim rywalom i udowodnił swoją wyższość wśród rówieśników na Dolnym Śląsku oddając najdłuższe pchnięcie w konkursie 13.04 m. W tej samej konkurencji, ale kulą o 2 kg lżejszą Kinga Walkowiak osiągnęła odległość 7,58 m.

Marcel Kuchciak w swoich pierwszych zawodach w barwach Szerszenia zaprezentował się w dwóch biegach. Najpierw w biegu na dystansie 100m uzyskał wynik 14.42 s, natomiast w biegu na dystansie 300m osiągnął czas 47,94 s.

Naszym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy udanego występu na koniec sezonu życząc dużo motywacji i ambitnych celów na sezon 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *