UMiG BOGATYNIA

Podsumowanie sezonu

13 grudnia w kręgielni przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zaproszeni goście, władze miasta, trenerzy, działacze, rodzice, a przede wszystkim zawodnicy spotkali się by w kameralnej i przyjaznej atmosferze podsumować działalność klubu w sezonie 2013. Jak co roku spotkanie poprzedziła uroczysta Msza Św. w kościele  św. Maksymiliana Marii Kolbego, w której ksiądz proboszcz Robert Serafin przewodniczył w intencji zawodników, trenerów i rodziców.

ZOBACZ FILM – MKS Szerszeń dla Agaty

Zdjęcia

Tuż po niej rozpoczęła się główna część wieczoru, w której na wstępie Prezes Klubu Piotr Wyroba przywitał wszystkich przybyłych gości, m. in. Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Andrzeja Grzmielewicza, Sekretarza Gminy Pana Daniela Fryca oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Konrada Wysockiego.

Podczas przemówienia Prezes Klubu wspomniał, że rok 2013 obfitował w wiele startów i przyniósł pod względem sportowym wiele niezapomnianych, wzruszających i szczęśliwych chwil, z których odniesionych sukcesów i wyników możemy być dumni.

Klub mógł się poszczycić medalem Mistrzostw Polski Bartosza Kempskiego wywalczonego w rzucie młotem podczas Mistrzostw Polski w Łodzi. Medal zdobyty przez naszego zawodnika jest 14 medalem tej rangi w 13- letniej historii klubu. Natomiast w zawodach rangi wojewódzkiej i międzywojewódzkiej zawodnicy w minionym sezonie zdobyli w sumie 24 medale: 8 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych.

Wspomniał również, że w nasze szeregi wstępuje coraz więcej młodych i utalentowanych adeptów lekkiej atletyki, którzy pragną jak ich starsi koledzy i koleżanki rozwijać w sobie swoją pasję jaką jest lekkoatletyka i sięgać jej najwyższych celów.

Podczas spotkania nastąpiło również podziękowanie i pożegnanie z kończącą czynnie uprawiającą lekką atletykę Agatą Wiśniewską, która po pięcioletniej przygodzie uwieńczoną wieloma sukcesami postanowiła odwiesić kolce na kołek.

Prezes Klubu serdecznie podziękował zawodnikom, trenerom, działaczom i sympatykom naszego klubu za tak owocną pracę w mijającym sezonie lekkoatletycznym. Jednocześnie zachęcił wszystkich do dalszej wytężonej pracy, życząc dużo motywacji i ambitnych celów na sezon 2014.

Wszyscy zawodnicy wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Po wystąpieniu Prezesa Klubu głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz, który podziękował trenerom i zawodnikom wszystkich osiągniętych wyników i godnego reprezentowania Miasta i Gminy Bogatynia na arenach sportowych. Życzył również dużo zdrowia, wiele dalszych sukcesów, a także spełnienia wszelkich planów i zamierzeń, zarówno tych sportowych jak i osobistych. Na koniec Pan Burmistrz sprawił wszystkim ogromną niespodziankę wręczając wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom piękne dresy sportowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia.

Również Sekretarz Gminy Pan Daniel Fryc w swoim wystąpieniu pogratulował wszystkich osiągniętych wyników i życzył sukcesów w kolejnym roku oraz zdrowia, siły i wiary w realizację życiowych i sportowych marzeń.

Podsumowanie działalności klubu w mijającym sezonie, w poszczególnych punktach przedstawia się następująco:

Finansowanie:

Obecnie klub realizuje swoje cele ze środków:

  • Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia
  • Dolnośląskiej Federacji Sportu
  • Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki
  • Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Baza sportowa:

  • Klub nie posiada własnych obiektów sportowych, natomiast korzysta z:
  • Stadionu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni oraz sal i boisk sportowych bogatyńskich szkół.

Stypendia sportowe:

Przyznawane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pana Andrzeja Grzmielewicza dla najlepszych sportowców naszej gminy. W programie stypendialnym uczestniczyli:

  • Bednarski Przemysław
  • Dworak Anna
  • Kempski Bartosz
  • Kosiorek Piotr
  • Kwiatkowski Jakub
  • Mikołajczak Joanna
  • Wanat Sandra
  • Wiśniewska Agata

Udział w zawodach sportowych:

Halove Stredy, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów, Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Zimowy Sprawdzian Przełajowy, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach Przełajowych, Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych, Ogólnopolski Bieg Przełajowy, Memoriał Wilhelma Nowickiego, Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny, Wrocławska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych, Memoriał Malanowskiego i Ząbeckiego, Mloda Europa, Europa Marathon, Otwarte Mistrzostwa Warszawy w wielobojach, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Miting pożegnania wakacji, Miting inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Miting Ogólnopolski- Memoriał Kordy i Krzyżaka, Mistrzostwa Polski Młodzików, Międzynarodowy Mecz Młodzików, Przełajowy Bieg Niepodległości.

Klasy sportowe:

  • Kempski Bartosz- młot 5kg- II
  • Dworak Anna- 300m- III
  • Kosiorek Piotr- 100m- III
  • Bednarski Przemysław- 800m- IV
  • Marciniak Cezary- 600m- IV
  • Paul Zbigniew- 600m- IV
  • Pawłowska Magdalena- 600 i 1000m- IV
  • Popławski Radosław- kula 5kg- IV
  • Żelazo Dawid- kula 5kg- IV
  • Kula Izabela- wzwyż- V

Rekordy klubu:

  • Kempski Bartosz- rzut młotem 5kg- 60.68m
  • Kosiorek Piotr- 200m- 23.75s
  • Wanat Sandra- rzut oszczepem 500g- 41.32m
  • Dworak Anna- 4- bój- 1992pkt
  • Żelazo Dawid- rzut dyskiem 1,5kg- 29.80m
  • Pawłowska Magdalena- 1000m- 3:18.20s
  • Kosiorek Piotr- 100m- 11.53s
  • Marciniak Cezary- 400m- 56.50s

Zawodnicy powołani przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki do Kadry Wojewódzkiej:

  • Dworak Anna
  • Kempski Bartosz
  • Marciniak Cezary
  • Paul Zbigniew
  • Pawłowska Magdalena
  • Wanat Sandra
  • Wiśniewska Agata
  • Żelazo Dawid

Obozy sportowe:

  • Odbyły się dwa obozy: Zimowy w Świeradowie Zdrój  oraz letni w Pucku, w których uczestniczyło 38 zawodników.

Zawodnicy obozów Kadry Wojewódzkiej:

  • Wiśniewska Agata
  • Wanat Sandra
  • Kempski Bartosz
  • Żelazo Dawid
  • Dworak Anna
  • Pawłowska Magdalena
  • Marciniak Cezary
  • Paul Zbigniew

Zawodnicy Mistrzostw Polski:

  • Dworak Anna
  • Kempski Bartosz
  • Marciniak Cezary
  • Paul Zbigniew
  • Pawłowska Magdalena
  • Wanat Sandra
  • Żelazo Dawid

Medale zdobyte podczas zawodów rangi mistrzowskiej:

  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych:

Kempski Bartosz, rzut młotem- brąz

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:

Dworak Anna, skok wzwyż- złoto

Dworak Anna, 300m- brąz

Marciniak Cezary, bieg na 1000m- brąz.

  • Międzywojewódzkie Eliminacje do OOM:

Wanat Sandra, rzut oszczepem- brąz.

  • Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Junorów Młodszych:

Kempski Bartosz, rzut młotem- złoto

Popławski Radosław, rzut dyskiem- złoto

Wiśniewska Agata, rzut oszczepem- złoto

Kosiorek Piotr, 100m- srebro

Wanat Sandra, rzut oszczepem- srebro

Wiśniewska Agata, rzut dyskiem- srebro

Kosiorek Piotr, 200m- brąz

Popławski Radosław, pchnięcie kulą- brąz

  • Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików:

Marciniak Cezary, 1000m- złoto

Paul Zbigniew, 600m- złoto

Żelazo Dawid, pchnięcie kulą- złoto

Pawłowska Magdalena, 1000m- srebro

Dworak Anna, 300m- brąz

  • Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów Młodszych:

Kempski Bartosz, pchnięcie kulą- brąz

  • Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików:

Żelazo Dawid, pchnięcie kulą- złoto

Pawłowska Magdalena, 1000m- srebro

Paul Zbigniew, 600m- srebro

Kwiatkowski Jakub, 300m- brąz

Marciniak Cezary, 600m- brąz

Współzawodnictwo sportowe:

We współzawodnictwie sportowym Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików klub z dorobkiem 13 pkt uplasował się na 13 miejscu  wśród klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

We współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z dorobkiem 25 pkt klub uplasował się na 12 miejscu na Dolnym Śląsku.

Sponsorzy i partnerzy:

  • Urząd Miasta i Gminy Bogatynia
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni
  • Dyrektor ZSzOI Pani Irena Komarnicka
  • Firma transportowa JAMM Pan Mariusz Janusz
  • Krajowy transport osób Pan Gustaw Awłas
  • Salon fryzjerski MERLIN pan Wojciech Walczak
  • Salon fryzjerski Studio M pani Marzena Biedrońska
  • Fit & Gym II Studio Fitness Bogatynia
  • Salon fryzjerski  Studio Cosmo Styl pani Agnieszka Wawryczuk
  • Strefa PC pani Agata Flaga
  • Bogatyński Ośrodek Kultury Pani Marta Cholewińska
  • Centrum Urody Pan Henryk Seńczuk
  • Diyar Kebab Bar Restauracja pan Kacraman Abdulah
  • Apteka IMPULS
  • Citronex I sp. zo.o

Osiągnięcia zawodników w sezonie 2013:

Kempski Bartosz

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w rzucie młotem.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w rzucie młotem.
  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą.

Żelazo Dawid

  • 9 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w pchnięciu kulą .
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w pchnięciu kulą.
  • 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w pchnięciu kulą.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w pchnięciu kulą.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w rzucie dyskiem .
  • 9 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie dyskiem.

Wanat Sandra

  • 12 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w rzucie oszczepem.
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach do OOM w rzucie oszczepem.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w rzucie oszczepem.

Dworak Anna

  • 22 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 300m.
  • 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż .
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 300m.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 300m.
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 100m.
  • 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w skoku wzwyż.
  • 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w skoku w dal.
  • 6 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Młodzików w 4-boju.

Marciniak Cezary

  • 21 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 600m.
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 600m.
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 1000m.
  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 1000m.
  • 10 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Pawłowska Magdalena

  • 21 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 1000m.
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 1000m.
  • 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 600m.
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 12 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Paul Zbigniew

  • 26 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików ) w biegu na 600m
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 600m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Wiśniewska Agata

  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów  w rzucie oszczepem.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów w rzucie dyskiem.

Popławski Radosław

  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w rzucie dyskiem.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą .
  • 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w pchnięciu kulą.
  • 8 miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach do OOM w pchnięciu kulą.

Kosiorek Piotr

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 100m.
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 200m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach do OOM w biegu na 100m.
  • 8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 60m.

Kwiatkowski Jakub

  • 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 300m.
  • 6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie oszczepem.

Bednarski Przemysław

  • 5 miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w biegu na 800m.

Kula Izabela

  • 6 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w skoku wzwyż.
  • 9 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż.
  • 11 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w skoku wzwyż.

Zając Aleksandra

  • 7 miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w skoku w dal.
  • 15 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików  w biegu na 60m.
  • 7 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w skoku w dal.

Pichowicz Wojciech

  • 10 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż.

Mikołajczak Joanna

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Sztafecie Szwedzkiej.
  • 8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 5 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
  • 2 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Górowska Patrycja

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Sztafecie Szwedzkiej.
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 4 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
  • 3 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Weg Emilia

  • 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Sztafecie Szwedzkiej.
  • 15 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 8 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.

Wirwińska Olga

  • 14 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 9 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
  • 6 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Sopoćko Beata

  • 17 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 8 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Walińska Marta

  • 20 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
  • 7 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Zieleniecka Monika

  • 5 miejsce w Dolnośląskim Sprawdzianie Przełajowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *