Szerszeń już z medalami

8- osobowa reprezentacja Szerszenia wystartowała w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które 18 stycznia rozegrane zostały w pięknej hali lekkoatletycznej na gościnnym terenie czeskiego Jablonca nad Nissou. Nasi lekkoatleci pokazali się z dobrej strony i pierwsze mistrzowskie zawody w tym roku rozpoczęli od zdobycia trzech medali.

Anna Dworak w kategorii juniora młodszego w konkurencji skoku wzwyż ustanowiła swój halowy rekord życiowy skacząc na wysokość 1.50 m co dało naszej zawodniczce srebrny medal i tytuł wicemistrzyni województwa. Ta sama zawodniczka w swojej drugiej konkurencji w biegu na dystansie 300m z czasem 46.38 s zajęła 4 miejsce tracąc do brązowego medalu tylko 0,54 s.

Kolejne medale przypadły naszym średniodystansowcom, którzy w biegu na dystansie 600m w kategorii juniora młodszego zdobyli dwa medale. Przemysław Bednarski z czasem 1:32.31 linię mety przekroczył jako drugi i tym samym mógł cieszyć się ze zdobycia medalu ze srebrnego kruszcu. Jego klubowy kolega Zbigniew Paul z nowy rekordem życiowym 1:32.59 s zdobył brązowy medal.

Nasz brązowy medalista Mistrzostw Polski w rzucie młotem Bartosz Kempski startujący od tego roku już jako junior, w swojej uzupełniającej konkurencji jaką jest pchnięcie kulą 6 kg uplasował się tuż obok najniższego stopnia podium z wynikiem 12.32 tracąc do brązowego medalu 45cm.

Wysokie 5 miejsce zajęła Izabela Kula w konkursie skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 1.40 m.

Radosław Popławski w pchnięciu kulą 5 kg w swojej najlepszej próbie osiągnął odległość 12.69 m co dało naszemu kulomiotowi 7 miejsce. W tej samej konkurencji Jakub Kwiatkowski z wynikiem 10.97 m ( rekord życiowy ) zawody ukończył na 9 pozycji.

Tą samą lokatę zajął Piotr Kosiorek w biegu na dystansie 60m, który uzyskał czas 7,50 s i tylko tysięczne sekundy dzieliły go do wejścia do biegu finałowego.

Naszym zawodnikom oraz trenerom Piotrowi Wyrobie, Tomaszowi Dróżdżowi oraz Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy znakomitego rozpoczęcia roku i życzymy gradu medali w sezonie letnim.

A już 1 lutego w Wałbrzychu w kategorii młodzika, 14 zawodników Szerszenia walczyć będzie o medale Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Czy nasi młodsi zawodnicy pójdą w ślady swoich starszych kolegów i koleżanek ? czy będą kolejne medale, kolejne sukcesy. Okaże się już niebawem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Relacja wkrótce.