Szerszeń ponownie użądlił

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy MKS Szerszeń Bogatynia, którzy w dniu 1 lutego w hali lekkoatletycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu uczestniczyli w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików. Nasi młodzi lekkoatleci z Wałbrzycha powrócili z 5 medalami- 3 złotymi i 2 srebrnymi.

Dawid Żelazo podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa obronił tytuł Mistrza Dolnego Śląska z zeszłego roku w pchnięciu kulą 5 kg. W konkursie nie miał on sobie równych i wynikiem 12.83 m zdobył złoty medal.

Trzy kolejne medale przypadły naszym średniodystansowcom podopiecznym trenera Piotra Wyroby. Cezary Marciniak i Patrycja Górowska w swoich biegach uzyskali najlepsze wyniki i również stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając medale ze złotego kruszcu. Czarek w biegu na dystansie 600m uzyskał czas 1:40.08 s natomiast Patrycja w biegu na dystansie 1000m linię mety przekroczyła z czasem 3:27.84 s. W tym samym biegu Magdalena Pawłowska stanęła na drugim stopniu podium zdobywając srebrny medal. Zawodniczka, która przez cały dystans dyktowała tempo biegu uległa swojej klubowej koleżance Patrycji na samym finiszu uzyskując na mecie swój halowy rekord życiowy 3:28.13 s.

Również chwile dumy i radości mieliśmy przy konkursie skoku wzwyż, gdzie obiecujący skoczek Wojciech Pichowicz podopieczny trenera Tomasza Dróżdża zdobył srebrny medal pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.70 m co jest rekordem życiowym tego zawodnika.

Pozostali zawodnicy w większości również zaprezentowali się z dobrej strony, i tak:

• Joanna Mikołajczak w biegu na dystansie 600m z wynikiem 2:01.26 s zajęła 6 miejsce.
  • Emilia Weg na tym samym dystansie z wynikiem 2:01.52 s zajęła 7 miejsce.
  • Monika Zieleniecka w biegu na dystansie 60m z wynikiem 8.57 s zajęła 7 miejsce i zaledwie 0,01 s zabrakło naszej zawodniczce do wejścia do biegu finałowego. Ta sama zawodniczka zajęła również 7 miejsce w biegu na dystansie 300m z wynikiem 50.31 s.
  • Aleksandra Zając w skoku w dal z wynikiem 4.32 m zajęła 8 miejsce, a w biegu na dystansie 60m zawody ukończyła na 23 miejscu z czasem 9.03 s.
  • Olga Wirwińska w biegu na dystansie 600m z czasem 2:10.59 s zajęła 14 lokatę.
  • Marta Walińska na dystansie 300m z czasem 51.66 s zajęła 17 miejsce.
  • Wieloboista Marcel Kuchciak zajął 16 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 7.97 m a w biegu na 60m z czasem 8,77 s uplasował się na 38 pozycji.
  • Naszym medalistom, pozostałym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy uzyskanych osiągnięć i znakomitego startu w Mistrzostwach Dolnego Śląska.

A już 17 lutego 24- osobowa ekipa z Szerszenia wraz z trenerami udadzą się do Dusznik Zdrój, gdzie w terminie 17-27 lutego uczestniczyć będą w zimowym obozie sportowym. A tuż po nim rozpocznie się sezon przełajowy, gdzie nasi zawodnicy ponownie powalczą o medale w mistrzowskich zawodach. Życzymy owocnych treningów i kolejnych sukcesów.