Powróciliśmy z zimowego zgrupowania

Uzdrowiskowa miejscowość Duszniki Zdrój były po raz pierwszy miejscem, w którym 24- osobowa grupa zawodników z Szerszenia w okresie 17-27 lutego przebywała na zimowym zgrupowaniu sportowym. Celem obozu było dalsze przygotowanie kondycyjne i siłowe do letniego sezonu lekkoatletycznego.

 

Ośrodkiem wypoczynkowym zgrupowania był Dom Wczasów Dziecięcych Green Rest, w którym panuje bardzo ciepła i rodzinna atmosfera. Piękne pokoje, smaczna domowa kuchnia, przemiła obsługa i kadra pedagogiczna sprawiły, że zawodnicy czuli się jak u siebie w domu.

Podczas pobytu pod okiem trenerów Piotra Wyroby, Tomasza Pistiolisa i Tomasza Dróżdża zawodnicy trenowali dwa razy dziennie: w terenie, na siłowni i na pięknej hali sportowej, na której kształcona była sprawność fizyczna i motoryczna. Dziesiątki kilometrów przebieganych, oddanych setki rzutów, tony przerzuconych na siłowni, litry wylanego potu, tak pokrótce można opisać czas spędzony na treningach. Tegoroczna zima sprawiła, że nie udało się zrealizować na Jamrozowej Polanie treningów na nartach biegowych, co miało być atrakcją i nowością podczas zimowych zgrupowań. Oprócz ciężkich treningów w celu zregenerowania sił zawodnicy dwukrotnie uczestniczyli w odnowie biologicznej jakim była sauna. Również w czasie wolnym zawodnicy spędzali czas na wewnętrznej integracji oraz na organizowanych przez pracowników ośrodka m. in. przez panią Kingę różnych atrakcji: zwiedzania zabytków w Dusznikach Zdroju, zajęć rekreacyjnych na świetlicy, malowaniu form gipsowych, dyskotece, karaoke. Atrakcją było również zwiedzenie Muzeum Papiernictwa, w którym uczestnicy obozu przeszli naukę ręcznego czerpania papieru.

Obóz szybko minął, ale jak podkreślają trenerzy został on w pełni wykorzystany i mamy nadzieję, że zaowocuje on sukcesami w nadchodzącym sezonie.

W zgrupowaniu uczestniczyli: Bednarski Przemysław, Brzuchalska Zuzanna, Dworak Anna, Górowska Patrycja, Kosiorek Piotr, Kuchciak Marcel, Kula Izabela, Kwiatkowski Jakub, Marciniak Cezary, Mikołajczak Joanna, Paul Zbigniew, Pawłowska Magdalena, Pichowicz Piotr, Popławski Radosław, Sopoćko Beata, Sopoćko Izabela, Szcześ Fabian, Szwed Weronika, Walczak Kamil, Walińska Marta, Weg Emilia, Wirwińska Olga, Zieleniecka Monika, Żelazo Dawid.

Zarząd MKS Szerszeń Bogatynia kieruje serdeczne słowa podziękowania dla Pani Anny Krupińskiej z Zakładu Budowlano Remontowego Bud Rem oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni za wsparcie finansowe jakie udzieliło dla jednej z naszych zawodniczek.

2014-02-17 Zgrupowanie – Duszniki Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *