Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych.

Ponad 600 biegaczy z województwa dolnośląskiego i lubuskiego, a wśród nich 18- osobowa grupa z Szerszenia Bogatynia wystartowała w Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych, które 8- go marca odbyły się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim.

Wśród zawodników Szerszenia najlepiej zaprezentowała się Magdalena Pawłowska, która w emocjonującym biegu na 1200m w kategorii młodziczek w gronie 65 startujących zajęła doskonałe 3 miejsce i zaledwie 1 sekundy zabrakło naszej zawodniczce do zdobycia złotego medalu.

W tym samym biegu Patrycja Górowska zajęła wysokie 6 miejsce i zaledwie 5 sekund zabrakło zawodniczce do wywalczenia medalu. Te małe różnice świadczą o tym, że bieg był bardzo wyrównany i trzymał w napięciu do samego końca. Olga Wirwińska, która coraz śmielej radzi sobie w biegach średnich, w tym samym biegu zajęła 24 miejsce. Joanna Mikołajczak została sklasyfikowana na 52 miejscu, a Weronika Szwed na 55 miejscu.

W kategorii dzieci młodszych ( rocznik 2003-2004 ) na dystansie 600m, w którym wystartowało aż 81 zawodników o podium otarł się Karol Górowski, któremu zaledwie pół metra zabrakło, by móc cieszyć się ze zdobycia medalu.

W tej samej kategorii, ale w biegu dziewcząt, również znakomicie zaprezentowała się Zuzanna Brzuchalska, która w gronie 74 zawodniczek zajęła wysokie 7 miejsce.

Karol i Zuzia są najmłodszymi zawodnikami naszego klubu, ale swoją postawą i zaangażowaniem udowadniają, że są dziećmi utalentowanymi biegowo i w niedalekiej przyszłości zapewne niejednokrotnie będziemy mieli powody do dumy z tych zawodników.

W biegu na dystansie 1000m w kategorii dzieci starszych ( rocznik 2001-2002 ) w gronie 55 zawodników, dobre 10 miejsce zajął Kamil Walczak. Tobiasz Stachowiak był 22, a Fabian Szcześ 37.

W tej samej kategorii, ale dziewcząt na 75 startujących zawodniczek, 33 miejsce zajęła Beata Sopoćko, 35 miejsce Izabela Sopoćko, 37 miejsce Klaudia Wielgus, a 54 miejsce zajęła Sandra Kruczyńska.

W biegu młodzików na dystansie 1500m wystartowało 44 zawodników. Wojciech Pichowicz, który na co dzień specjalizuje się w skoku wzwyż, spróbował swoich sił w biegu średnim i zawody ukończył na 31 miejscu, a niedaleko za nim na 34 miejscu linię mety przekroczył Patryk Kałmuk.

W kategorii juniora młodszego w gronie 30 zawodników na 13 miejscu uplasował się Zbigniew Paul, natomiast Przemysław Bednarski biegu nie ukończył.

Wszystkim naszym biegaczom i trenerom Piotrowi Wyrobie i Tomaszowi Dróżdżowi gratulujemy dobrego występu w zawodach i trzymamy kciuki za udane starty w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

2014-03-08 Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych – Lwówek Śląski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *