Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 27-30 lipca na stadionie miejskim im. Grzegorza Dunieckiego w Toruniu rozegrane zostały 69 Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, podczas których zaprezentowało się dwóch naszych zawodników- Bartosz Kempski i Sandra Wanat, podopieczni trenera Tomasza Pistiolisa.

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji w rzucie oszczepem 600g przystąpiła Sandra, która  wynikiem 39.66m do Torunia pojechała z jedenastym wynikiem w kraju oraz z zamiarem ustanowienia nowej życiówki. Eliminacje niestety okazały się dla naszej zawodniczki najsłabszym występem w tym sezonie. Wynik 36.51 m daje naszej zawodniczce 13 miejsce w klasyfikacji końcowej. Zaledwie 26 cm zabrakło, aby uzyskać kwalifikacje do finałowej dwunastki, a tam mogło być już różnie. Zdecydowanie to nie był dla niej najlepszy dzień. Ale taki jest sport.

W drugim dniu zawodów do eliminacji przystąpił Bartek, który w rzucie młotem 6 kg przed zawodami wynikiem 58.65 m sklasyfikowany był na 10 miejscu w rankingu krajowym. Zawodnik w najlepszej próbie uzyskał 57.63 m co dało naszemu 9 miejsce w eliminacjach i pewny udział następnego dnia w finale.

Jak się okazało, tam było jeszcze lepiej. Już w pierwszej próbie Bartek wynikiem 59.07 m mógł się cieszyć z poprawienia własnego rekordu życiowego. Trzy kolejne próby, były próbami nieudanymi tzw. spalonymi. W piątej kolejce Bartek uzyskuje 58.08 m. Do ostatniej próby zawodnik podchodzi bardzo zmobilizowany i stawia wszystko na jedna kartę. Próba ta, okazuje się najlepsza. Młot poszybował na odległość 60.46 m ! Ponownie rekord życiowy i 1 klasa sportowa. W końcowej klasyfikacji Bartek rywalizację kończy na 6 miejscu tracąc jedynie 92cm do medalu.

Nasi zawodnicy we współzawodnictwie sportu młodzieżowego łącznie zdobyli 10 pkt.

Trenerowi i naszym juniorom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu oraz Miasta i Gminy Bogatynia w Mistrzostwach Polski.

Natomiast  w dniach od 12-15 lipca we Wrocławiu odbędzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych ), do której kwalifikuje się 20 najlepszych zawodników w danej konkurencji. Na Olimpiadzie we Wrocławiu zobaczymy Annę Dworak, która po zweryfikowaniu list startowych zajmuje 8 miejsce w 7-boju oraz Piotra Kosiorka w biegu na 100m z 12 wynikiem na listach. Życzymy rekordów życiowych i satysfakcjonujących wyników. Powodzenia. Trzymamy kciuki.

2014-06-31 Mistrzostwa Polski Juniorów – Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *