Szerszeni blisko medalu na MP

W dniach 27- 28 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików będące jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Kilkuset najlepszych w Polsce młodych adeptów Królowej Sportu w wieku 14- 15 lat podczas dwudniowych zawodów rywalizowali na zielonogórskim stadionie o medale krajowego czempionatu, a wśród nich pięciu zawodników Szerszenia Bogatynia.

Najbliżej zdobycia medalu był Cezary Marciniak, który w biegu na dystansie 300m ppł w końcowej rywalizacji wśród 27 zawodników mistrzostwa zakończył na najbardziej nie lubianym przez sportowców czwartym miejscu. Podopieczny trenera Piotra Wyroby wystartował na ósmym torze w trzeciej najsilniejszej serii biegu i linię mety przekroczył jako czwarty z nowym rekordem życiowym 39.77 s. Jak się potem okazało to z tego biegu trzech pierwszych zawodników mogło cieszyć się z medalowych krążków. Czarkowi do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,21 s, a do srebra 0,25 s.

Również o medal otarł się podopieczny trenera Tomasza Dróżdża, skoczek wzwyż Wojciech Pichowicz, który w stawce 13 zawodników zajął znakomite 5 miejsce pokonując ostatecznie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.82 m. Warto dodać, że Wojtek strącając w pierwszej próbie poprzeczkę na wysokości 1.85 chcąc walcząc jeszcze o medal podniósł poprzeczkę na wysokość 1.88. Niestety dwie pozostałe próby Wojtka okazały się minimalnie nieskuteczne.

W biegu na dystansie 600m w stawce 34 zawodniczek wystartowały dwie podopieczne trenera Piotra Wyroby.

Patrycja Górowska w 3 serii biegu w stawce 11 zawodniczek na metę przybiegła jako piąta uzyskując minimalnie gorszy o 0,53 s od rekordu życiowego czas 1:41.57 s, kończąc mistrzostwa na dobrym 15 miejscu.

Poniżej naszych oczekiwań odnośnie wyniku i miejsca w tej samej konkurencji wystartowała Magdalena Pawłowska, która  w 2 serii biegu w stawce 12 zawodniczek metę przekroczyła jako 10 z czasem dużo słabszym od życiówki 1:43.53 s zajmując w końcowej rywalizacji 27 miejsce. Nie wiadomo co było przyczyną jej słabszego występu w zawodach.

Nie mile będzie wspominać mistrzostwa Olga Wirwińska, która na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczyła złoto w chodzie na 3 km, tym razem otrzymała trzy ostrzeżenia za błędy w technice i została zdyskwalifikowana i niesklasyfikowana.

Szóstym naszym zawodnikiem i kandydatem do medalu mający prawo startu w zawodach miał być kulomiot Dawid Żelazo, który parę dni przed Mistrzostwami Polski doznał poważnej kontuzji kolana, która okazała się na tyle groźna, że jego udział w mistrzostwach został wykluczony. Szkoda, bo złoty medal dawał wynik 14.26 m, a takie pchnięcia i dalsze Dawid wykonywał podczas treningów.

Naszym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i godnego reprezentowania naszego klubu, Miasta i Gminy Bogatynia oraz województwa podczas Mistrzostw Polski, życząc w kolejnych mistrzostwach upragnionych medali.

2014-09-18 Mistrzostwa Polski Młodzików – Zielona Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *