Blisko medalu na HMP

Po sześciu latach przerwy zawodnicy Szerszenia Bogatynia wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które w dniach 13-15 lutego odbyły się w przepięknej lekkoatletycznej hali w Toruniu. W wyżej wymienionych zawodach wystąpiło trzech zawodników: Anna Dworak, Wojciech Pichowicz i Cezary Marciniak.

Najlepiej z tej trójki wypadł skoczek wzwyż Wojciech Pichowicz, który otarł się o medal zajmując wysokie 5 miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 1.98m i poprawiając swoją życiówkę o 5 cm. Niedosyt jest tym większy, że brązowy medal dawał właśnie taką wysokość jaką nasz skoczek zaliczył. Niestety zawodnik miał dwa strącenia poprzeczki na niższych wysokościach i to zaważyło na końcowym wyniku.

Również wysokie miejsce w 3- skoku zajęła Anna Dworak, która z rekordem życiowym 11.38 m zajęła 8 miejsce. I tutaj również można mówić o dużym niedosycie, ponieważ brązowy medal dawał wynik wprawdzie o 20 cm dalszy, ale wszystkie skoki oddawane przez naszą zawodniczkę odbywały się dużo sprzed belki i to zaważyło o takim a nie innym wyniku. Mamy nadzieję, że na wiosnę problemy z rozbiegiem zostaną wyeliminowane i na lato będzie zdecydowanie dużo lepiej.

Nienajlepiej swój występ w mistrzostwach będzie wspominał Cezary Marciniak, któremu start na dystansie 300m po prostu nie wyszedł. Zbyt wolne i ospałe rozpoczęcie biegu oraz problemy na wirażu spowodowały, że końcowy wynik ( choć nie jest zły ) 37.47 s dał naszemu zawodnikowi odległą 22 pozycję.

Naszym zawodnikom gratulujemy dobrego występu w Mistrzostwach Polski i życzymy w sezonie letnim więcej szczęścia i medali w MP.

2015-02-15 HMP – Spała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *