Bez medalu w lwóweckich przełajach.

Bez większego powodzenia zakończyli zmagania zawodnicy MKS Szerszeń Bogatynia, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych, które 14 marca odbyły się wokół stadionu miejskiego w Lwówku Śląskim. Pogoda nie dopisała, ale była typowo przełajowa, jednak przelotny deszcz i niska temperatura nie zniechęciła biegaczy, którzy w rekordowej liczbie zawodników stawili się na starcie by walczyć o medale.

Do Lwówka udała się 12 osobowa reprezentacja Szerszenia, która niestety do domu wróciła bez medalu. Wśród młodziczek najlepiej spisała się Joanna Mikołajczak, która na dystansie 1200m uplasowała się na 15 miejscu. W tym samym biegu na miejscu 20 linię mety przekroczyła Emilia Weg, a zaraz po niej na 22 pozycji przybiegła Oliwia Sokołowska, natomiast Olga Wirwińska, która zaraz po starcie zaliczyła upadek i z bólem stawu skokowego zawody ukończyła na 41 miejscu. W biegu młodzików na dystansie 1500m w stawce 35 zawodników Remigiusz Spich zajął 18 miejsce, a skoczek w dal Kamil Walczak w ramach treningu uplasował się na 27 pozycji.  Również w ramach treningu sprinter Cezary Marciniak wystartował w biegu juniorów młodszych na dystansie 3 km, gdzie w swojej kategorii zajął 13 miejsce. W kategorii dzieci starszych ( 5-6 klasa ) na dystansie 1000m bardzo dobrze zaprezentowała się piątoklasistka Zuzanna Brzuchalska, która uplasowała się na wysokim 7 miejscu. Również z dobrej strony pokazały się dziewczynki w kategorii klas 4, którym sam start sprawił wiele radości i satysfakcji. W stawce 36 zawodniczek na dystansie 600m Aleksandra Ufniarz zajęła dobre 9 miejsce, natomiast Magdalena Taboła zajęła miejsce 11, Anita Nowacka była 19, a Aleksandra Kuchta przybiegła jako 33.

Do Lwówka nie przyjechały dwie nasze zawodniczki, które były faworytkami do medali. Magdalena Pawłowska nie pojawiała się na starcie ze względu na silną grypę jaka dopadła ją tydzień przed zawodami i wykreśliła ją również z udziału w Mistrzostwach Polski w przełajach i jej absencja była jak najbardziej usprawiedliwiona. Natomiast młodziczka Patrycja Górowska nie pojawiła się, ponieważ ważniejszy od zawodów okazał się dla niej występ w programie edukacyjnym Odysei Umysłu i z tej również przyczyny nie wystąpi także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Naszym zawodnikom, którzy mimo przeraźliwego zimna i deszczu stanęli na starcie i starali się godnie reprezentować nasz klub gratulujemy występu w mistrzostwach i życzymy powodzenia w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

2015-03-14 MDS w biegach na przełaj – Lwówek Śląski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *