METADATA-START

MMM w przełajach

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych, które 28 marca rozegrane zostały wokół stadionu Syrena w Żarach zawodnicy Szerszenia Bogatynia bez większego sukcesu powrócili do domu. Na bardzo fajnej, ciekawej, urozmaiconej i mogącej podobać się trasie przygotowanej przez organizatorów nasi młodzicy, a w szczególności Weg, Sokołowska i Spich we współzawodnictwie sportu młodzieżowego zdobyli 3 pkt, plasując się na 11 miejscu w klasyfikacji międzywojewódzkiej na 19 klubów.

Szkoda nieobecnych w zawodach dwóch naszych podstawowych zawodniczek, które z pewnością wzbogaciłyby dorobek punktowy naszego klubu, a jedna z nich nawet medalu.

Najlepiej wśród młodziczek zaprezentowała się Emilia Weg, która na dystansie 1,5 km zajęła 9 miejsce na 32 uczestników biegu. Blisko za nią na miejscu 11 uplasowała się Oliwia Sokołowska, natomiast Olga Wirwińska zajęła w tym samym biegu miejsce 21, a Sara Nowińska miejsce 22.

Na dystansie 2,5 km Joanna Mikołajczak na metę przybiegła jako 20 spośród 28 startujących zawodniczek.

W biegu młodzików na dystansie 2 km mieliśmy jednego reprezentanta Remigiusza Spicha, który w gronie 29 zawodników uplasował się na punktowanym 14 miejscu.

Poza młodzikami w zawodach na dystansie 1 km wzięli udział nasi najmłodsi biegacze, którzy w biegach dzieci zaprezentowali się przyzwoicie. Karol Górowski powracający po kontuzji stawu skokowego w gronie 21 zawodników zajął 8 pozycję, a tuż za nim na miejscu 9 uplasował się Michał Ufniarz. Natomiast czwartoklasistka Anita Nowacka w swoim biegu zajęła 17 miejsce, będąc najlepszą w swoim roczniku.

Również w biegu open w kategorii kobiet juniorka młodsza Magdalena Pawłowska powracająca po chorobie w biegu na dystansie 4 km zajęła wysokie 5 miejsce.

Wszystkim naszym zawodnikom, którzy wystartowali w zawodach dziękujemy i gratulujemy osiągniętych wyników i godnego reprezentowania klubu w zawodach przełajowych.