Z medalami na WOM

Podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, która w dniach 9-10 maja odbyła się na wrocławskim stadionie olimpijskim zawodnicy Szerszenia Bogatynia zdobyli w sumie 8 medali.

W kategorii juniorów młodszych 1 miejsce i złoty medal wywalczył Dawid Żelazo, który w pchnięciu kulą wynikiem 14.90 m poprawił swój rekord życiowy. W swoim pierwszym starcie na dystansie 400m ppł Cezary Marciniak wynikiem 58.43 s zdobył srebrny medal. Również srebro zdobyła Anna Dworak, która w konkursie 3-skoku uzyskała wynik 10.83 m.

Natomiast Wojciech Pichowicz w swojej konkurencji skoku wzwyż wynikiem 1.90 m zadowolił się brązowym medalem.

W kategorii młodziczek w biegu na dystansie 600m Patrycja Górowska z bardzo dobrym wynikiem i rekordem życiowym 1:40.60 s stanęła na najwyższym stopniu podium, natomiast Katarzyna Oliasz w konkursie pchnięcia kulą wynikiem 9.70 m zdobyła medal brązowy.

W kategorii dzieci starszych Zuzanna Brzuchalska w biegu na dystansie 600m zdobyła srebrny medal, a wynikiem 1:58.32 s poprawiła rekord życiowy. Również Karol Górowski na tym samym dystansie wynikiem 1:53.63 s także zdobył srebrny medal.

• Kosiarski Oskar, 600m- 2:04.89 s

Również podczas WOM odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w wielobojach, w których wystartowała Anna Dworak. Podczas dwudniowej rywalizacji nasza zawodniczka wielobój zakończyła na 4 miejscu wynikiem 3719 pkt, tracąc zaledwie 13 pkt do brązowego medalu.

Wszystkim naszym medalistom i pozostałym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach.