9 medali dla Szerszenia Bogatynia

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni 16 maja odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, w których udział wzięło blisko 400 lekkoatletów z 25 dolnośląskich klubów, którzy walczyli o medale i minima kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski, Europy i Świata w tych kategoriach wiekowych. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki oraz MKS Szerszeń Bogatynia.

Pomimo tego, że bieżnia na bogatyńskim stadionie liczy tylko 4 tory okólne, ogromne zaangażowanie Dyrektora Konrada Wysockiego i pracowników OSiR oraz miejscowych działaczy sportowych z Prezesem Szerszenia Piotrem Wyrobą na czele powoduje, że dolnośląscy lekkoatleci chętnie tu przyjeżdżają i zawsze zadowoleni wyjeżdżają.

Zawodom jak co roku towarzyszyła wspaniała atmosfera. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, choć sprinterom przeszkadzał trochę wiatr, który był zmienny i miejscami dochodził nawet do -3,0 m/s. Również ważnym atutem dla zawodników był brak opóźnień w programie minutowym.

Dla wszystkich medalistów przygotowano jak co roku piękne medale, okolicznościowe koszulki oraz nagrody rzeczowe w postaci kosmetyków.

Zawody otworzyli, Pan Wice Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Jerzy Stachyra i Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Pan Paweł Olszański.

Podczas zawodów padło kilka naprawdę dobrych rezultatów oraz rekordów życiowych oraz 34 minimów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski Juniorów.

Powody do radości mieli również reprezentanci bogatyńskiego Szerszenia, którzy zanotowali najlepszy start w historii klubu w tej kategorii i wywalczyli 9 medali- 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. Ze znakomitej strony pokazał się junior Bartosz Kempski, który w rzucie młotem 6 kg z bardzo dobrym wynikiem i nowym rekordem życiowym 62.83 m zdobył złoty medal potwierdzając tym samym minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów.

Również bardzo dobry wynik i złoty medal wywalczył Cezary Marciniak w biegu na dystansie 400m, który wynikiem 51.73 s ustanowił rekord życiowy. Nowy rekord życiowy na otwartym stadionie i srebrny medal wywalczył skoczek wzwyż Wojciech Pichowicz, który poprzeczkę pokonał na wysokości 1.95 m. Również srebro w biegu juniorek młodszych na dystansie 1500m zdobyła Magdalena Pawłowska, która wynikiem 5:11.53 s również poprawiła swoją życiówkę. Sandra Wanat w kategorii juniorek w rzucie oszczepem 600g wynikiem 37.06 m stanęła na drugim stopniu podium z najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Juniorka młodsza Anna Dworak mogła się cieszyć ze zdobycia dwóch medali. Pierwszy zdobyła w 3-skoku wynikiem 10.73 m co dało naszej zawodniczce srebrny medal, natomiast drugi medal tym razem z brązowego kruszcu zdobyła w skoku w dal wynikiem 5.06 m.

Dawid Żelazo w swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą 5 kg juniorów młodszych w najlepszej próbie posłał sprzęt na odległość 14.35 m co pozwoliło zawodnikowi na zdobycie srebrnego medalu.

Junior Piotr Kosiorek w biegu na dystansie 100m w swojej serii linię mety przekroczył z czasem 11.36 s, co w końcowej klasyfikacji pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca.  Ten sam zawodnik w biegu na 200m uplasował się na 4 miejscu z nowym rekordem życiowym 23.52 s.

Również w zawodach poza konkurencją wystartowało kilku naszych młodzików, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony  osiągając bardzo dobre wyniki jak na tą kategorię wiekową.

Patrycja Górowska w biegu na 400m wynikiem 60.89 s poprawiła rekord życiowy i jest coraz bliżej do złamania granicy jednej minuty.

Emilia Weg na tym samym dystansie wynikiem 63.06 s także poprawiła rekord życiowy, natomiast Weronika Szwed również dystans 400m przebiegła w czasie 64.58 s, a Sara Nowińska najmłodsza z tej grupy linię mety przekroczyła z czasem 65.01 s poprawiając swój rekord życiowy.

Sprinterka Wiktoria Brendowska dystans 100m przy niesprzyjającym wietrze -1,9 m/s uzyskała czas 13.46 s, a w biegu na 200m uzyskała 27.51 s.

W rzucie młotem 3 kg Katarzyna Oliasz w najlepszej swojej próbie uzyskała wynik 33.76 m.

Wszystkim medalistom i zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i godnego reprezentowania klubu oraz Bogatyni w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów.