Młodzicy z dwoma medalami

Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików, które 23 maja rozegrane zostały we Wrocławiu zawodnicy Szerszenia Bogatynia zdobyli dwa medale i poprawili 10 rekordów życiowych.

Srebrny medal wywalczyła Katarzyna Oliasz, która w konkursie rzutu dyskiem wynikiem 27.80 m poprawiła swoją życiówkę. Kasia w swojej drugiej konkurencji rzutu młotem uplasowała się na wysokim 5 miejscu z wynikiem 32.23 m co jest rezultatem nieco odległym od jej własnego rekordu życiowego, który wynosi 39.14m. Najważniejsze jednak, że Kasia po długich staraniach do domu powróciła z medalem rangi mistrzowskiej.

Miłą niespodziankę sprawiły dziewczęta, które wystartowały w sztafecie 4x 100m. Zawodniczki w składzie: Wiktoria Brendowska, Emilia Weg, Weronika Szwed i Sara Nowińska po dobrych zmianach na linię przybiegły jako drugie zdobywając tym samym srebrne medale. Czas sztafety 52.85 s jest tylko o 0,44 gorszy od rekordu klubu, który z pewnością niedługo zostanie poprawiony.

Nie najlepiej mistrzostwa będzie wspominała Wiktoria Brendowska, której w indywidualnych startach zabrakło przysłowiowego szczęścia, które w sporcie również jest potrzebne. Zawodniczka mistrzostwa zakończyła na dwóch 4 miejscach. W biegu na 100m w finale przybiegła z rekordem życiowym 13.28 s i zaledwie 0,01 s dzieliła ją od brązu. Natomiast w biegu na 300m osiągnęła czas 44.28 s, i do brązu dzieliło ją tylko 0,35 s.

Karol Kaczor, który w skoku wzwyż poprawił swoją życiówkę skacząc przez poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.60 m i zawody zakończył niestety na 4 miejscu, przegrywając medal jedną zrzutką. W rzucie oszczepem Karol również poprawiając rekord życiowy wynikiem 31.04 m ostatecznie w konkursie zajął wysokie 6 miejsce.

6 miejsce w rzucie dyskiem zajął nowy zawodnik Karol Pora, który uzyskał wynik 29.61 m. Ten sam zawodnik w pchnięciu kulą wynikiem 8.10 m zajął miejsce 11.

Dwa 7 miejsca zajęła Beata Sopoćko, która w obu konkurencjach poprawił rekordy życiowe. Pierwszy w skoku w dal wynikiem 4.16 m, drugi w rzucie oszczepem 23.10 m. Również 7 miejsce zajęła Aniela Smolarek w konkursie rzutu dyskiem rzucając sprzętem na odległość 22.80 m. Natomiast w pchnięciu kulą uzyskała wynik 6.13 m co pozwoliło na zajęcie 12 miejsca. Remigiusz Spich zajął  dobre 8 miejsce w biegu na dystansie 1000m, a czasem 3:02.29 s poprawił rekord życiowy o 5 sekund.

W biegu na dystansie 300m poza Wiktorią biegały jeszcze trzy nasze zawodniczki, a każda z nich linię mety przekroczyła z nowym rekordem życiowym. Emilia Weg zajęła 8 miejsce z czasem 45.22 s, Weronika Szwed była 9 z czasem 45.73 s, a Sara Nowińska uplasowała się na 10 miejscu z czasem 45.85 s.

Na 12 pozycji zawody zakończyła Oliwia Sokołowska, która w biegu na dystansie 1000m na metę przybiegła z czasem 3:34.38 s. W biegu na 600m Olga Wirwińska uzyskała czas 2:01.43 s, a Izabela Sopoćko w skoku w dal skoczyła na odległość 3.70 m.

Również podczas mistrzostw rozegrany został miting lekkoatletyczny, w który wystartowało kilku naszych juniorów. Rekord życiowy wynikiem 51.58 s ustanowił w biegu na 400m Cezary Marciniak. W biegu na 100m Anna Dworak linię mety przecięła z czasem 12.90 s, co także jest  życiowym osiągnięciem. W skoku w dal w najlepszej próbie Ta sama zawodniczka uzyskała odległość 4.58 m.

Dawid Żelazo w rzucie dyskiem osiągnął wynik 37.88 m, a w pchnięciu kulą 14.34 m. Skoczek wzwyż Wojciech Pichowicz po raz kolejny zmierzył się z płotkami i w biegu na 110m ppł poprawił swoją życiówkę czasem 16.44 s. Karol Górowski nasz piątoklasista w biegu na 600m uzyskał czas 1:52.07 s co także jest rekordem życiowym tego zawodnika.

Naszym medalistom i pozostałym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i nowych rekordów życiowych i życzymy w kolejnych startach nie tylko wysokiej formy, ale i szczęścia.