Szerszenie w Mistrzostwach Polski

W dniach 5-7 sierpnia na stadionie AZS w Łodzi w tropikalnych wręcz upałach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Prawo startu w tych zawodach mieli zawodnicy urodzeni w latach 1998-1999, którzy dzięki wynikom uzyskanym w sezonie znaleźli się na liście rankingowej PZLA w gronie 24 zawodników w swoich konkurencjach.

 

Wśród ponad tysiąca najlepszych młodych lekkoatletów z kraju znalazło się czterech zawodników Szerszenia Bogatynia. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony kończąc zawody w pierwszej dziesiątce.

Najlepiej wśród startujących spisał się Cezary Marciniak w biegu na dystansie 400m ppł. W biegu eliminacyjnym biegnąc po pierwszym torze przybiegł na metę z czasem 56.87 s poprawiając rekord życiowy o niemal sekundę. Wynik ten dał naszemu zawodnikowi 10 miejsce w eliminacjach i prawo startu w finale B. W tymże finale zawodnik dał popis swoich umiejętności i pobiegł jeszcze lepiej, wygrywając finał pocieszenia i osiągając na mecie znakomity czas 55.74 s poprawiając życiowe osiągnięcie z poprzedniego dnia o 1.13 s. Czas jaki osiągnął dałby zawodnikowi 6 miejsce w finale A.

Kolejnym ze startujących w Mistrzostwach Polski był skoczek wzwyż  Wojciech Pichowicz. W eliminacjach pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.89 m co wystarczyło na udział w 12- osobowym finale. Podczas odbywającego się konkursu na drugi dzień, nasz zawodnik zaliczając poprzeczkę na wysokości 1.82 m i trzykrotnie strącając poprzeczkę na 1.87 m zawody zakończył na 10 miejscu.

Kolejnym ze startujących był kulomiot Dawid Żelazo, który w eliminacjach, pchnięciem na odległość 14.80 m zapewnił sobie prawo startu w głównym finale. W nim w najlepszej swojej próbie uzyskał wynik 14.52 m co pozwoliło naszemu zawodnikowi zając 10 miejsce.

Nie najlepiej Mistrzostwa wspominać będzie Anna Dworak w konkurencji 3-skoku, która mimo dalekich skoków pod granice 12 metrów, wszystkie 3 próby w eliminacjach okazały się minimalnie nieudane, tzw. spalone i tym samym zawodniczka nie została sklasyfikowana.

Warto dodać, że zawodnicy Cezary, Wojciech i Dawid są rocznikami 1999 i rywalizowali o rok ze starszymi od siebie zawodnikami, a więc za rok powinno być jeszcze lepiej.

Również dwóch zawodników Szerszenia Bogatynia, Sandra Wanat i Bartosz Kempski rywalizowali w dniach 28-30 czerwca w Białej Podlasce w Mistrzostwach Polski Juniorów ( rocznik 1996- 1997 ).

Sandra Wanat w konkurencji rzutu oszczepem 600g, w bardzo trudnych warunkach spowodowanymi obfitymi opadami deszczu w ścisłym finale, w najlepszej próbie posłała oszczep na odległość 33.32 m, co pozwoliło zawodniczce na zajęcie wysokiego 8 miejsca.

Natomiast Bartosz Kempski w konkurencji rzutu młotem 6 kg, w eliminacjach uzyskał wynik 55.64 m, co dało zawodnikowi pewny awans do finału. W nim w najlepszej próbie zawodnik posłał młot na odległość 53.87 m, co w końcowej rywalizacji pozwoliło na zajęcie 11 miejsca.

Wszystkim naszym zawodnikom oraz ich trenerom Piotrowi Wyrobie, Tomaszowi Dróżdż oraz Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy osiągniętych bardzo dobrych wyników i godnego reprezentowania Klubu oraz Miasta i Gminy Bogatynia podczas Mistrzostw Polski.

2015-08-05 OOM Łódź

2015 MPJ – Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *