Udany makroregion młodzików

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozegranych 11 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zawodnicy Szerszenia Bogatynia zaprezentowali się sportowo z bardzo dobrej strony, zdobywając dwa medale i wiele punktowanych miejsc. W klasyfikacji generalnej pomiędzy województwem dolnośląskim i lubuskim na 33 sklasyfikowane kluby, nasi zawodnicy uplasowali się na wysokim 8 miejscu z dorobkiem 21 pkt, natomiast pomiędzy klubami z Dolnego Śląska na znakomitym 4 miejscu, plasując się jedynie za takimi klubowymi potęgami jak: Bolesłavia Bolesławiec, Osa Zgorzelec czy Górnik Wałbrzych. Dorobek punktowy naszego klubu mógł być zdecydowanie wyższy, ale kilku zawodników nie wykorzystało swojej szansy na lepszą lokatę, a w paru konkurencjach zabrakło sportowego szczęścia.

Spośród wszystkich startujących najlepiej w zawodach mimo choroby wystartowała Olga Wirwińska w chodzie na 3 km. Nasza zawodniczka stoczyła bardzo zaciętą i wyrównaną walkę o złoto z zawodniczką z Bolesławca, Marceliną Drozdek. W tym boju lepsza okazała się nasza zawodniczka, która na metę doszła jako pierwsza ze znakomitym czasem 16:54.07 s poprawiając rekord życiowy i własny rekord klubu.

O dużym niedosycie może mówić druga z naszych medalistek Patrycja Górowska, która w biegu na dystansie 600m po zaciętej walce, złoto przegrała o zaledwie 0,06 s. Nasza srebrna medalistka po raz pierwszy złamała granicę 1.40, uzyskując na mecie czas 1:39.68 s.

O braku szczęścia może mówić Katarzyna Oliasz, która startując w dwóch konkurencjach rzutowych, podium traciła w ostatnich szóstych próbach. W rzucie dyskiem zajęła miejsce 4 z wynikiem 28.62m poprawiając rekord życiowy. Natomiast w rzucie młotem uplasowała się na 5 miejscu z wynikiem 36.07m.

Znakomity bieg w wykonaniu Joanny Mikołajczak w drugiej serii biegu na 600m, w którym zawodniczka w samotnym biegu prowadząc od samego startu, na metę wbiegła z czasem 1:43.62 s poprawiając rekord życiowy. Czas jaki uzyskała dał naszej zawodniczce miejsce tuz obok podium. Kto wie, co by było jakby Asia startowała w 1 serii, bo brązowy medal straciła niespełna o 1,5 sekundy.

Wysokie 5 miejsce w skoku wzwyż z wyrównanym rekordem życiowym 1.65m zajął Karol Kaczor. Również 5 miejsce w biegu rozstawnym 4x100m wybiegały dziewczęta, które w składzie Weronika Szwed, Patrycja Górowska, Sara Nowińska i Alicja Bałajewicz uzyskały na mecie wynik 55.64 s. W biegu na 300m Emilia Weg zajęła 6 miejsce z czasem 44.94 s tracąc do medalu 0,53 s. 7 miejsce w  swojej drugiej konkurencji w skoku o tyczce z wynikiem 2.50 m zajął Karol Kaczor. 8 lokatę z rekordem życiowym zajął Norbert Gudełajski w rzucie dyskiem, uzyskując w najlepszej próbie wynik 34.45 m.

Również w dysku na miejscu 9 uplasował się Karol Pora z wynikiem 32.87 m. W swojej drugiej konkurencji w rzucie młotem zawodnik zajął miejsce 10 z wynikiem 24.44 m. Na 10 miejscu znalazła się Aniela Smolarek w rzucie dyskiem z wynikiem 21.44 m.

Na ostatnim punktowanym 11 miejscu uplasowali się: Weronika Szwed z czasem 45.47 s w biegu na 300m. W rzucie oszczepem Beata Sopoćko z wynikiem 22.97, Marcel Kuchciak również w oszczepie z wynikiem 37.72 m oraz Aniela Smolarek w rzucie młotem z wynikiem 22.48 m.

O dużym niedosycie mogą mówić zawodnicy sklasyfikowani na 12 miejscach i którym do punktowanego 11 miejsca zabrakło niewiele, i tak: Sara Nowińska w biegu na 300m osiągnęła czasem 45.77 s rekord życiowy ( zabrakło zaledwie 0,30s do jedenastki ). Klaudia Bojarun poprawiając rekord życiowy w biegu na 600m czasem 1:50.61 s do punktowanego miejsca zabrakło tylko 0,61 s. Beacie Sopoćko w skoku w dal zabrakło 3 cm do finałowej jedenastki uzyskując w najlepszej próbie skok na odległość 4.18 m. Marcel Kuchciak w drugiej konkurencji pchnięcia kulą osiągnął odległość 10.06 m i do zdobycia jednego punktu zabrakło 9 cm.

Pozostali zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

  • Remigiusz Spich w biegu na 600m wynikiem 1:39.09 s zajął 13 pozycję, gdzie 50 metrów przed metą zaliczył nieszczęśliwy upadek biegnąc na 8 pozycji.
  • Norbert Gudełajski zajął miejsce 16 w pchnięciu kulą z wynikiem 9.29 m.
  • Alicja Bałajewicz w skoku wzwyż zaliczyła zaledwie wysokość 1.20 m i zajęła 16 miejsce.
  • Maciej Wolniewicz w biegu na 100m wynikiem 12.51 s zajął miejsce 20, natomiast w biegu na 300m miejsce 21.
  • Izabela Sopoćko w skoku w dal zajęła 23 lokatę z wynikiem 3.70 m, natomiast w biegu na 300m z rekordem życiowym 51.73 s zajęła 31 miejsce.

Poza konkursem startowała Zuzanna Brzuchalska ( rocznik 2002 ), która w biegu na 600m uzyskała czas 1:57.86 s Trenerami zawodników są: Piotr Wyroba, Tomasz Pistiolis i Tomasz Dróżdż.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików były jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Polski Młodzików, które w dniach 26-27 września rozegrane zostaną w Radomiu. Bezpośrednią kwalifikację  do tych zawodów uzyskały Olga Wirwińska w chodzie na 3 km oraz Patrycja Górowska w biegu na 600m. Również Katarzyna Oliasz dzięki uzyskanemu wcześniej minimum w rzucie młotem jest kolejną naszą zawodniczką, która weźmie udział w Mistrzostwach Polski.

Wszystkim naszym młodym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników w MMM i życzymy udanego i zasłużonego odpoczynku przed kolejnym okresem przygotowawczych do nowego sezonu. Natomiast Patrycji Oldze i Kasi życzymy jak najlepszego występu w Mistrzostwach Polski i godnego reprezentowania klubu oraz Bogatyni w tych elitarnych zawodach. Trzymamy kciuki.

2015-11-09 MMM – Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *