Magda 8 w przełajach na MP

Na historycznym terenie byłego niemieckiego obozu Stalag Luft III w Żaganiu w dniu 19 marca Juniorzy i Juniorzy Młodsi rywalizowali w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Organizatorzy tegorocznego czempionatu w crossie przygotowali dla uczestników interesującą trasę, która poprowadzona była m.in. przez teren jednego z największych w naszym kraju poligonu wojskowego.

Jak na przełaje przystało, na czołgistej trasie nie brakowało błota, piachu, snopek siana oraz  kałuż.

Łącznie na starcie stanęło 454 zawodników z całej Polski, a wśród nich zawodniczka MKS Szerszeń Bogatynia Magdalena Pawłowska.

Jako pierwsze na trasę wybiegły juniorki młodsze, które do pokonania miały pętle o długości 2km. Na linii startu stanęły 63 zawodniczki, a wśród nich Magda.

Nasza zawodniczka po znakomitym starcie, bardzo mądrze obrała taktykę biegu trzymając się od początku ścisłej czołówki. W połowie dystansu  zajmowała 12 miejsce i stopniowo przesuwała się na wyższe pozycje. Na 200 metrów przed metą zawodniczka plasowała się w grupie zajmującej miejsca 5-10. Po niezwykle emocjonującym finiszu na linię mety Magda wbiegła jako 8, tracąc zaledwie 3 sekundy do 5 miejsca.

Po przekroczeniu linii mety Magda długo w pozycji leżącej odpoczywała na polu startowym, co świadczy, że wydała z siebie wszystkie siły.

Jest to obecnie największy sukces tej zawodniczki w Mistrzostwach Polski.

Gratulujemy Magdzie i życzymy kolejnych sukcesów.

Obecnie, zawodniczka przebywa na Zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej w Kościelisku koło Zakopanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *