Szerszenie na piątkę

W dniu 22 stycznia w czeskim Jabloncu oraz 28 stycznia w Wałbrzychu odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy Szerszenia Bogatynia zdobyli na tych zawodach w sumie 5 medali: 2 srebrne i 3 brązowe.

Na lekkoatletycznej hali sportowej w Jabloncu rywalizowali zawodnicy w kategorii juniora i juniora młodszego. Z tych zawodów Szerszenie z Bogatyni powrócili z czterema medalami.

Juniorka Anna Dworak po raz kolejny udowodniła, że jest czołową skoczkinią na dolnym śląsku. W konkurencji trójskoku zajęła 2 miejsce wynikiem 11.00m, natomiast w konkursie skoku w dal, przy dużych problemach na rozbiegu, wynikiem 4.98m zajęła 3 miejsce.

Duże słowa uznania należą się dla powracającej do zdrowia Wiktorii Brendowskiej, która w biegu na dystansie 60m uplasowała się na trzecim stopniu podium, pozostawiając za sobą wiele utytułowanych zawodniczek. Wiktoria wygrała swój bieg eliminacyjny z nowym rekordem życiowym 8.16s, natomiast w finale poprawiła raz jeszcze swoją życiówkę uzyskując na mecie 8.12s.

Miłą niespodziankę w skoku wzwyż zanotował Karol Kaczor, który w kategorii juniora młodszego z wynikiem 1.70m zajął trzecie miejsce.

Wojciech Pichowicz w skoku wzwyż z wynikiem 1.85m ostatecznie zajął miejsce szóste, natomiast Cezary Marciniak w biegu finałowym na 60m z najlepszym tegorocznym wynikiem 7.47s uplasował się na miejscu 7.

Niestety choroba i antybiotyki wykluczyły ze startu główną faworytkę do złota Magdalenę Pawłowską, która jednak już powróciła do pełni zdrowia i przygotowuje się do startów przełajowych.

Natomiast w wałbrzyskiej hali lekkoatletycznej rywalizowali zawodnicy w kategorii młodzika.

Swój pierwszy poważny medal tej rangi zawodów zdobyła w konkursie pchnięcia kulą utalentowana Nikola Żygadło, która od stycznia weszła w wiek młodzika, i która wynikiem 9.80m zdobyła srebrny medal. W tej samej konkurencji Oliwia Oduchowska znalazła się tuż za finałową ósemką z wynikiem 8.47m.

Denis Wójcik w biegu na 300m z czasem 46.70s zajął 10 miejsce, a Zuzanna Brzuchalska na tym samym dystansie wynikiem 53.10s zajęła miejsce 15.

Naszym medalistom i pozostałym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w dalszej części sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *