Złoto i brąz na MDŚ Młodzików

W dniu 10 czerwca, stadion miejski imienia Józefa Wiatrowskiego w Zgorzelcu gościł młodych lekkoatletów z rocznika 2003-2004 na Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików.

Nasza klubowa reprezentacja do pobliskiego Zgorzelca udała się w ośmioosobowym składzie, powracając z zawodów z dwoma medalami.

Złoto w rzucie młotem zdobyła Nikola Żygadło posyłając sprzęt o wadze 3kg na odległość 37.96m co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki. Nikola w drugiej konkurencji pchnięcia kulą 3kg uplasowała się na 4 miejscu z wynikiem 9.97m ( SB ).

Drugi medal tym razem koloru brązowego zdobył Filip Romanowski w konkurencji skoku wzwyż, który rekordem życiowym 1.60m zdobył swój pierwszy medal tej rangi zawodów.

Czwarte  miejsce w biegu na dystansie 1000m zajął Piotr Baran, a wynikiem 2:56.46s ustanowił rekord zyciowy.

Również czwarte miejsce w rzucie młotem zajęła Oliwia Milkowska z wynikiem 18.67m.

W skoku wzwyż na piątym miejscu z wynikiem 1.35m uplasowała się Zuzanna Wrzesińska.

W tej samej konkurencji Justyna Ziaja wyskakała 1.25m i zajęła 9 miejsce.

W biegu na dystansie 300m Jakub Arnista zajął 9 miejsce z rekordem życiowym 40.39s.

Samuel Mały również w biegu na 300m z wynikiem 44.52s zajął 21 miejsce.

Sztafeta mężczyzn 4x100m w dość eksperymentowym składzie: Jakub Arnista, Piotr Baran, Samuel Mały, Filip Romanowski zajęła 8 miejsce z czasem 51.91s ustanawiając rekord klubu młodzików.

Gratulujemy naszym medalistą i pozostałym zawodnikom godnego występu w zawodach.