Sukcesy i medale młodzików w MDŚ

1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe to zdobycz medalowa zawodników „Szerszenia” podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików ( rocznik 2004-2005 ) w Lekkiej Atletyce, które 18 maja po raz pierwszy odbyły się w Legnicy.

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy bardzo dobrej pogodzie 12 zawodników naszego klubu zaprezentowała się z bardzo dobrej strony odnosząc kolejne sukcesy w tej kategorii wiekowej.

Na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem stanął niezawodny Filip Romanowski w skoku wzwyż, który potwierdził wysoką formę w tej części sezonu pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.75m ( trzy próby na wysokości 1.80 okazały się nie udane ). Filip obecnie na listach krajowych z wynikiem 1.75m zajmuje 4 miejsce w Polsce i jest pewny udziału we wrześniowych Mistrzostwach Polski Młodzików.

Swój pierwszy medal w debiucie w technicznej konkurencji na 3 km chodu zdobyła Agata Kaczor, która linię mety przekroczyła z czasem 21:20.57s i mimo ogromnego zmęczenia na mecie na twarzy zawodniczki promieniował duży uśmiech radości ze zdobycia srebrnego medalu.

Brązowy medal na dystansie 2 km wybiegała Antonina Czerniak, która z czasem na mecie 7:48.58s mogła się cieszyć ze swojego pierwszego medalu tej rangi zawodów.

Po bardzo zaciętym i wyrównanym biegu na dystansie 300m, brązowy medal wywalczył Jakub Arnista, który linie mety przekroczył z nowym rekordem życiowym 39.47s

Medale zdobyte przez zawodników to zasługa ich trenera Tomasza Dróżdża.

Pozostali zawodnicy również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a niektórzy nawet otarli się o medal.

Pozostałe wyniki MDŚ:

Piotr Cieśliński- pchnięcie kulą- 8.80m- miejsce 4, rzut dyskiem- 31.22m- miejsce 5

Samuel Mały- pchnięcie kulą- 8.68m- miejsce 5, rzut dyskiem- 29.86m- miejsce 6

Zuzanna Wrzesińska- skok wzwyż- 1.45m- miejsce 5

Jakub Arnista, Filip Romanowski, Olaf Ciunel, Samuel Mały- sztafeta 4x100m- 50.76s- miejsce 5

Zuzanna Wrzesińska, Gabriela Jakiel, Sylwia Piechurska, Agata Kaczor- sztafeta 4x100m- 61.17s miejsce 8

Olaf Ciunel- 100m- 13.84s, skok w dal- 4.18m

Gabriela Jakiel- 100m- 14.38s, 300m- 46.80s

Oliwia Milkowska- pchnięcie kulą- 6.99m, rzut dyskiem- 17.96m

Sylwia Piechurska- 100m- 16.04s, skok w dal- 3.80m

Hanna Awrejcewicz- pchnięcie kulą- 4.95m, rzut dyskiem- 18.78m

Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerom bardzo dobrego występu w mistrzowskiej imprezie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *