Wojewódzkie zawody LDK

W dniach 16-17.11.2019 r. w wałbrzyskiej hali lekkoatletycznej odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody LDK. W czasie dwóch dni rywalizacji zanotowano prawie 831 osobostartów.

W kategorii klas 4-6 zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach spośród: biegu na 60m, skoku w dal, skoku wzwyż i rzutu piłką lekarską.

W latach poprzednich zawodnicy rywalizowali w swoich rocznikach (każdy rocznik osobno). Jednak w tym roku zmieniono ogólnopolski regulamin i zawodnicy rywalizowali wspólnie w jednej kategorii 4-6.
Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach zawodnicy otrzymywali medale, a zwycięzca konkurencji kwalifikował się do kadry wojewódzkiej na ogólnopolskie zawody LDK w Toruniu.

Do Wałbrzycha przyjechały grupy ze wszystkich 69 zlokalizowanych ośrodków LDK w województwie. Nasz ośrodek reprezentowali zawodnicy z Bogatyni oraz z Porajowa, którzy godnie się zaprezentowali w swoich konkurencjach, a wielu z nich poprawiło swoje rekordy życiowe.

Złoty medal w biegu na dystansie 300m z czasem 48.34s zdobył Filip Staniszewski, który w dwudniowej rywalizacji okazał się najlepszy i uzyskał awans do finału ogólnopolskiego !

Medal w rzucie piłką lekarską zdobyła Weronika Sułkowska (rocznikowo klasa 5), która nie dała szans rywalkom i z rewelacyjnym wynikiem 10.40m zdobyła złoty medal. Tym samym, Weronika miała szanse pojechania wraz z Filipem na finał ogólnopolski do Torunia, ale musieliśmy czekać na wyniki niedzielnych zawodów. W tych niestety okazało się, że zawodniczka z Bolesławca (klasa 6) osiągnęła wynik o 20cm dalszy i to ona zakwalifikowała się na finał. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Weronice dopisze więcej szczęścia i uda jej się zakwalifikować na Mistrzostwa Polski.

Trzeci medal wywalczył Bartosz Kołodziej, który w skoku wzwyż wynikiem 1.30m wywalczył brązowy medal.

Pozostałe najciekawsze miejsca przedstawiają się następująco:

60m- Maja Paprocka- miejsce 15 (2m w swoim roczniku)

skok w dal- Filip Staniszewski- miejsce 5 ( 1m w swoim roczniku )

60m- Oktawia Zaremba- miejsce 18 (5m w swoim roczniku)

300m- Amelia Spich- miejsce 13

300m- Zosia Adamczewska- miejsce 18 (4m w swoim roczniku)

300m- Weronika Sułkowska- miejsce 23 (6m w swoim roczniku)

w dal- Zosia Adamczewska- miejsce 12 (5m w swoim roczniku)

w dal- Amelia Spich- miejsce 15

w dal- Oktawia Zaremba- miejsce 16 (5m w swoim roczniku)

w dal- Maja Paprocka- miejsce 21 (3m w swoim roczniku)

wzwyż- Kornelia Lech- miejsce 5

wzwyż Zosia Olejarz- miejsce 9 (3m w swoim roczniku)

wzwyż- Oliwia Jurewicz- miejsce 10

piłka lekarska- Julia Cieślińska- miejsce 20

piłka lekarska- Klaudia Pochylska- miejsce 13

300m- Amelia Sala- 14 miejsce

300m- Martyna Fuławka- 20 miejsce ( 5m w swoim roczniku )

60m- Łukasz Jas- miejsce 21 ( 7m w swoim roczniku )

w dal- Łukasz Jas- miejsce 24 ( 6 m w swoim roczniku )

60m- Wiktor Wasilewski- 8miejsce

w dal- Wiktor Wasilewski- 12 miejsce

300m Bartosz Kołodziej- 16 miejsce

Pozostali zawodnicy również godnie się zaprezentowali odnosząc swoje życiowe osiągnięcia. Są nimi: Julia Janiak, Iga Zawada, Martyna Oleksak, Kinga Grodzińska, Wiktor Szpila, Wiktoria Frońska, Weronika Filochowska, Cyprian Borkowski.

Trenerowi Piotrowi Wyrobie i Tomaszowi Dróżdż i wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Filip Staniszewski podopieczny Tomasza Dróżdża w Finale Ogólnopolskim ( rocznik 2007 i młodsi ), który odbył się 30 listopada w Toruniu ostatecznie zajął wysokie 6 miejsce w Polsce z czasem 45.81s poprawiając tym samym swój rekord życiowy. Do medalu zabrakło zaledwie 1,23s. Natomiast w roczniku 2008 był 1 i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy Filipa na podium tych zawodów.