Memoriał Tomasza Tłustochowskiego

13 czerwca w Jeleniej Górze odbył się 1 Memoriał Sprintersko- Płotkarski Tomasza Tłustochowskiego.

Ze względu na rangę zawodów ( mogli startować zawodnicy posiadający minimum 3 klasę sportową ) do startu w memoriale został dopuszczony nasz najlepszy skoczek wzwyż Filip Romanowski, który po raz pierwszy uporał się z poprzeczką zawieszoną na wysokości 1.80m. Jest to jego nowy rekord życiowy oraz dzięki pokonaniu tej wysokości zagwarantował sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Również w zawodach wzięła udział nasza trójka utalentowanych zawodniczek w kategorii dzieci starszych, która wystartowała w biegach na 60m. Zosia Adamczewska i Oktawia Zaremba uzyskały ten sam czas 8.97s natomiast Weronika Sułkowska pobiegła w czasie 9.34s ( potknięcie na starcie ).

Gratulujemy !

Z historii:

Tomasz Tłustochowski urodził się 5 stycznia 1948 roku, a zmarł 3 września 2020r.

Związany z klubami Dolnego Śląska. Trener główny lekkoatletyki w AZS-AWF Wrocław.

Przez lata wychował szereg czołowych polskich lekkoatletów. Specjalizował się w biegach przez płotki. Trener wielu uzdolnionych lekkoatletów, medalistów mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych. W 2000 roku trenowany przez Tomasza Tłustochowskiego płotkarz Marcin Kuszewski był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Sydney.

To na jego cześć został zorganizowany 1 Memoriał Jego Imienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *