Kolejne medale MDŚ

W pierwszym dniu wakacji, podczas odbywających się 26 czerwca w Lubawce klubowych Mistrzostw Dolnego Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce U14 ( rocznik 2008-2009 ) i U12 ( rocznik 2010-2011 ) trójka naszych młodych zawodników zdobyła 3 medale.

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska w biegu na 600m zdobyła w pięknym stylu Zosia Adamczewska, która wynikiem 1.48.16s ustanowiła rekord życiowy. Jest to już trzeci medal tej rangi zdobyty przez tą utalentowaną biegaczkę w tym roku.

Dwa trzecie miejsca i brązowe medale MDŚ zdobyły: Zosia Olejarz w biegu na 80m ppł, która czasem 14.38s również poprawiła rekord życiowy oraz Weronika Sułkowska w konkurencji pchnięcia kulą wynikiem 8.15m. Obie zawodniczki co raz lepiej radzą sobie w tych konkurencjach, które ze startu na start poprawiają swoje rekordy życiowe.

Niewiele do szczęścia zabrakło Oktawii Zarembie w skoku w dal, która do ostatniej szóstej kolejki plasowała się na 3 miejscu. Niestety w ostatniej próbie zawodniczka z Wrocławia wykonała dalszy skok i Oktawia z rekordem życiowym 4.47m ostatecznie zajęła 4 miejsce.

4 miejsce z czasem 2:01.94s zajęła sztafeta 4x200m w składzie: Zosia Adamczewska, Weronika Sułkowska, Oktawia Zaremba i Kinga Spich, której do medalu zabrakło tylko 0,77s. Dziewczęta na treningu ćwiczą zmiany w sztafecie 4x100m i wychodzi im to naprawdę dobrze, natomiast sztafeta 4x200m była dla nich czymś nowym i to właśnie zmiany pałeczki zadecydowały o końcowym wyniku.

Pozostałe wyniki przedstawiają się następująco:

6 miejsce- Oktawia Zaremba, 300m- 48.48s, 8 miejsce w biegu na 60m- 9.06s

6 miejsce- Weronika Sułkowska, skok w dal- 4.44m, 7 miejsce w biegu na 300m- 48.77s ( rekord życiowy )

8 miejsce w skoku w dal ( U12 ) z wynikiem 3.50m zajęła Ola Banasiewicz, natomiast Nadia Kałuża ( U12 ) w tej konkurencji zaliczyła nieszczęśliwie 3 próby nie mierzone ( spalone ).

10 miejsce- Zosia Adamczewska, 60m- 9.12s

13 miejsce- Zosia Olejarz, 300m- 54.88s ( rekord życiowy )

15 i 18 miejsce w biegu na 600m zajęły odpowiednio Kinga Spich i Julia Janiak.

13, 20 ,21 i 22 miejsce w skoku w dal ( U14 ) zajęły odpowiednio: Zosia Olejarz ( 4.12m ), Julia Janiak ( 3.60m ), Iga Zawada ( 3.59m ), Maja Gaszewska ( 3.50m ).

Poza mistrzostwami dzieci odbywał się również 3 Miting Lubawka Athletics, w którym wystartowała dwójka naszych zawodników.

Filip Romanowski w biegu na 100m uzyskał czas 12.22ss, natomiast w skoku w dal uzyskał rekord życiowy wynikiem 5.47m.

Gabrysia Jakiel po kilkudniowej przerwie spowodowanej kontuzją stopy, dystans 100m przebiegła w czasie 13.78s.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników sportowych i godnego reprezentowania naszego Klubu i MiG Bogatynia.