Grand Prix Dzieci w Długołęce

2 października na kameralnym 200-stu metrowej bieżni w Długołęce odbyły się trzecie zawody z cyklu Grand Prix Dolnego Śląska Dzieci.

Zawody połączone były z otwartymi mistrzostwami powiatu wrocławskiego i piknikiem lekkoatletycznym dla dzieci urodzonych od 2016 do 2008 r.

Mimo bardzo dużej ilości startujących, zawody przebiegły bardzo sprawnie i zgodnie z programem minutowym. Brawa dla organizatorów GKS Start Długołęka.

Pogoda w tym dniu również dopisała, choć wiatr dawał się we znaki.

Nasz klub reprezentowało 5 zawodników, którzy zaliczyli dobre zawody.

Zosia Adamczewska w biegu na 600m z czasem 1:50.06s linię mety przebiegła jako pierwsza i tym samym zapewniła sobie 1 miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej Grand Prix Dolnego Śląska Dzieci.

Weronika Sułkowska w rzucie piłeczką palantową rzutem na odległość 39m ( oficjalny rekord życiowy ) zapewniła sobie w zawodach 1 miejsce i co najmniej 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Dolnego Śląska Dzieci. W drugiej konkurencji w skoku w dal Weronika uzyskała wynik 4.26m i zajęła 4 miejsce. Natomiast w końcowej klasyfikacji zapewniła sobie już 3 miejsce.

Zosia Olejarz w skoku w dal przy problemach na rozbiegu skoczyła 4.02m i uplasowała się na 6 miejscu. W klasyfikacji generalnej w obecnej chwili zajmuje wysokie 4 miejsce. W biegu na 60m Zosia linię mety przekracza z czasem 9.44s przy wietrze -2.1i ostatecznie zawody kończy na 8 miejscu.

Julia Janiak w biegu na 600m czasem 2:03.48s poprawia swoją życiówkę i w biegu plasuje się na 4 miejscu, a w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie 3 miejsce.

Maja Gaszewska w skoku w dal skacze tym razem tylko 3.04m i zajmuje 15 miejsce.

Sztafeta 4x200m w składzie: Zosia Olejarz, Weronika Sułkowska, Maja Gaszewska i kończąca Zosia Adamczewska zajmuje 3 miejsce z czasem 2:09.49s i zapewniła sobie 2 miejsce w końcowej klasyfikacji. Dziewczyny dekorował Łukasz Krawczuk m.in Mistrz Świata i Rekordzista Świata w sztafecie męskiej 4x400m.

Ostanie, finałowe zawody z cyklu Grand Prix Dzieci odbędą się w Polanicy Zdroju 10 października, ale ze względu na wyjazd na zawody do Zielonej Góry naszych zawodniczek ( Zosia Olejarz, Weronika Sułkowska, Zosia Adamczewska ), które wezmą udział po raz pierwszy w 5-boju, do Polanicy nie pojedziemy. Ale wg regulaminu należy wystartować w 3 zawodach tego cyklu by zostać sklasyfikowanym, a nasze dziewczęta wystartowały już wcześniej w Leśnej, w Żarach i w Długołęce.

Gratulujemy uzyskanych wyników i godnego reprezentowania naszych barw klubowych oraz Miasta i Gminy Bogatynia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *