Zosia i Filip z medalmi Halowych MDŚ

22 stycznia w hali sportowej RKS w Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce.

Do Łodzi pojechała skromna 4-osobowa ekipa, która z zawodów powróciła z dwoma medalami.

W kategorii młodziczek, Zosia Adamczewska wystartowała w biegu na dystansie 600m. Zosia przybiegła w swojej serii na pierwszym miejscu z nowym halowym rekordem życiowym 1:50.43s. W drugiej serii biegu zawodniczka z Wrocławia znając  międzyczasy pierwzej serii uzyskane przez naszą zawodniczkę pobiegła trochę szybciej i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Nasza Zosia uplasowała się na drugim miejscu ze srebrnym medalem. W ramach treningu Zosia wystartowała po godzinie od pierwszego startu w biegu na 300m w którym czasem 48.65s ustanowiła rekord życiowy i ostatecznie zawody zakończyła na wysokim 6 miejscu.

W kategorii juniora Filip Romanowski w skoku wzywż wynikiem 1.81m wywalczył również srebrny medal ustanowijąc jednocześnie halowy rekord życiowy.

Gratulujemy naszym medalistom zdobytych medali i tutułów wicemistrzów województwa.

W kategorii juniora młodszego dwóch naszych zawodników uplasowało się na czwartych miejscach. Franek Pojman w biegu na 600m z wynikiem 1:39.94s natomiast Nikodem Caban w biegu na 1000m uzyskał czas 3:15.50s. Franek w drugim swoim starcie na dystansie 300m zajął 8 miejsce uzyskując rekord życiowy czasem 43.68s.

Zarząd klubu gratuluje osiągnietych wyników i godnego reprezentowania klubu oraz Miasta i Gminy Bogatynia i życzymy powodzenia w sezonie wiosenno- letnim.