Mistrzostwa Polski Młodzików

Blisko tysiąc młodych sportowców z ponad stu klubów z całej Polski rywalizowało w 36 konkurencjach podczas Mistrzostw Polski U16- Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, które w dniach 24-25 września odbyły się w Lublinie.

Do tego odległego miasta udała się Zosia Adamczewska i Gosia Szubert, które zakwalifikowały się dzięki rankingowi PZLA: Zosia 34 na liście biegu na 1000m, a Gosia 32 na 2000m.

W pierwszym dniu na linii startu stanęła Gosia, która w 2 serii biegu w stawce 14 zawodniczek przybiega na 9 pozycji z bardzo dobrym czasem 7:19.15s. Jest to jej nowy rekord życiowy poprawiony o 4 sekundy oraz nowy rekord klubu młodziczek. Nasza zawodniczka ostatecznie w końcowej klasyfikacji Mistrzostwa Polski kończy na 23 miejscu.

W drugim dniu do boju w 3 serii biegu i w stawce 10 zawodniczek stanęła Zosia. Niestety bieg od samego startu był wolny. Po 1 okrążeniu nasza zawodniczka wyszła na prowadzenie, aby zdecydowanie podkręcić tempo biegu i rozerwać stawkę. Za nią w pogoń udała się rywalka, która toczyła z nią walkę do samej mety. Zosia linię mety przekracza jako 2 z czasem 3:25.42s. Pierwsze okrążenie zdecydowało, że nie udało się pobić rekordu życiowego. Zosia ostatecznie jak jej klubowa koleżanka zajmuje w Mistrzostwach Polski 23 miejsce.

Naszym reprezentantką gratulujemy osiągniętych wyników i godnego reprezentowania klubu oraz Miasta i Gminy Bogatyna w Mistrzostwach Polski.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *