MMM w biegach przełajowych

8 października w Lubinie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, w których wzięło udział 21 klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Zawody miały również rangę mistrzostw województwa.

Na ciekawej i selektywnej trasie na „Górce Wieloryb ” wystartowały nasze dwie biegaczki, które pokazały się z bardzo dobrej strony.

Gosia Szubert rywalizowała w biegu na 2,5 km gdzie w stawce 21 zawodniczek od samego poczatku trzymała się założeń taktycznych i biegła w ścisłej czołówce. Walka o medal toczyła się do ostatniej prostej, jednak nasza zawodniczka w samej końcówce biegu na finiszu opada z sił i przybiega na metę jako 4 ze stratą zaledwie 4 sekund do medalu. Jednak na Dolnym Śląsku zajmuje 3 miejsce.

Zosia Adamczewska w stawce 29 zawodniczek również bardzo ambitnie od samego początku rozpoczęła bieg na dystansie 1,5 km gdzie jeszcze 200m przed metą znajdowała się na pozycji medalowej. Niestety sama końcówka biegu zaważyła, że zawody kończy na 8 miejscu ze stratą 7 sekund do medalu. Na Dolnym Śląsku zajmuje 6 miejsce.

Gratulujemy naszym biegaczką bardzo dobrego udziału w zawodach i godnego reprezentowania klubu i Bogatyni w mistrzowskiej imprezie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *