Zgorzelecki Memoriał Pamięci Trenerów „OSY”

13 maja na Stadionie Miejskim imienia Józefa Wiatrowskiego w Zgorzelcu w zmiennych warunkach pogodowych trójka naszych zawodników wzięła udział w mitingu poświęconym trenerom „OSY” Zgorzelec: bieg przez płotki pamięci trenera Jana Krzyżaka, skok wzwyż pamięci Michała Kordy, rzut oszczepem Wilhelma Nowickiego oraz bieg na 1000 m Józefa Wiatrowskiego.

W memoriałowej konkutrencji w skoku wzwyż Filip Romanowski w drugim starcie w tej konkurencji nie miał ponownie szczęścia do warunków pogodowych. Przez rozpoczęciem konkursu przeszła duża ulewa, która pozostawiła po sobie mokrą bieżnie i spore kałuże, przez które zawodnicy musieli przebiegać. Mimo ogromnych problemów na rozbiegu i trudnych warunków udało się zaliczyć dobrą wysokość 1.90m. Niestety trzy próby na rekord życiowy 1.94. okazały się nieudane.

Dobry występ zanotowała nasza młoda biegaczka w kategorii U14 Nadia Pietrzak (12 lat ), która podczas zawodów stanęła po raz pierwszy na starcie biegu na 1000m. Nadia bardzo dobrze się zaprezentowała pokonując 2,5 okrążenia w czasie 3:44.13s.

Gabrysia Woźniak w skoku w dal w deszczowej aurze w najlepszej próbie oddała skok na odległość 3.37m. Gabrysia jest w klasie szóstej i dopiero uczy się skakać z tzw „belki” ponieważ jest to dużo trudniejsze aniżeli skok ze strefy.

Gratulujemy zawodnikom udziału w zawodach i uzyskanych wyników i życzymy lepszej pogody w kolekjnych startach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *