Udany start przełajowców

Po zakończonym sezonie halowym, dla biegaczy przyszedł czas na biegi przełajowe. Podczas 2 sprawdzianu przełajowego, który odbył się 1 marca na wałach Odry pomiędzy mostami Zwierzynieckim i Szczytnickim we Wrocławiu bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy. Zawody były doskonałą okazją do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików i Mistrzostwami Dolnego Śląska w biegach przełajowych.

Najlepiej zaprezentowała się młodziczka Magdalena Pawłowska, srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska, która po wyrównanym i emocjonującym na finiszu biegu na dystansie 1600m zajęła 3 miejsce. Młodzik Zbigniew Paul również Halowy Wicemistrz Dolnego Śląska na dystansie 1600m uplasował się na wysokim 5 miejscu. Zbyszkowi do podium zabrakło zaledwie 5 sekund. Znakomicie w kategorii dzieci starszych zaprezentowały się Joanna Mikołajczak i Patrycja Górowska. Asia uplasowała się na 2, a Patrycja na 3 miejscu podium. Monika Zieleniecka w tej samej kategorii była 5, Olga Wirwińska 6, Marta Walińska 7, a Beata Sopoćko 8. Poza Martą i Beatą, dziewczęta okazały się w ogólnej klasyfikacji biegu na 1600m lepsze od niejednej zawodniczki z kategorii młodziczek.

Nie najlepiej niestety zaprezentował się Cezary Marciniak, brązowy medalista z hali na 1000m, który w kategorii młodzików na 26 startujących zajął odległe 16 miejsce. Zawodnikom gratulujemy udanego przetarcia i życzymy zdobyczy medalowych przed najważniejszymi zawodami w Żaganiu i w Lwówku Śląskim. Trzymamy kciuki.