MDŚ w biegach przełajowych

Ponad 200 biegaczy z województwa dolnośląskiego wystartowało w Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych, które 10- go marca odbyły się na trasach rozciągających się wokół stadionu miejskiego w Lwówku Śląskim.

Łącznie zrealizowano 8 biegów na dystansach od 1 km do 4 km. Zawodnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych: od dzieci starszych po seniorów.

Szerszenia reprezentowała skromna czteroosobowa grupa zawodników.

Najlepiej spośród nich zaprezentowała się Magdalena Pawłowska, która w emocjonującym biegu OPEN na dystansie 3 km zajęła wysokie 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji juniorek uplasowała się na 1 miejscu zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska w biegach przełajowych.

W kategorii młodzików ( rocznik 2003-2004 ) na dystansie 2 km Piotr Baran uplasował się na dobrym 10 miejscu. Szkoda pierwszego kilometra, którego nasz zawodnik przebiegł zbyt asekuracyjnie, przez co stracił kontakt z czołówką. Każdy start czegoś uczy i miejmy nadzieję, że nasz utalentowany biegacz nabierze odwagi w kolejnych startach. Warto wspomnieć, że w swoim roczniku Piotr był 2, co dobrze wróży na przyszły rok.

W zawodach wzięło udział jeszcze dwóch naszych zawodników: Jakub Arnista i Denis Wójcik, dla których start był tylko przetarciem treningowym, ponieważ obaj zawodnicy specjalizują się w biegach sprinterskich. Najważniejsze, że obaj dali z siebie wszystko i ukończyli swoje biegi. Jakub zajął 20, a Denis 24 miejsce.

A już w najbliższą sobotę tj. 17 marca w Żaganiu odbędą się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. W zawodach tych weźmie udział Magdalena Pawłowska, która wystartuje na dystansie 2 km. Trzymamy mocno kciuki za jak najlepszy start. Powodzenia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *