Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików

Na stadionie miejskim w Zgorzelcu, 4 września rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Młodzików ( rocznik 2007-2008 ). Równolegle podczas zawodów odbył się Międzynarodowy Mecz Młodzików pomiędzy reprezentacjami: Dolny Śląsk, Saksonia ( Niemcy ) i reprezenatacja województwa lubuskiego.

Ze startujących jedyny medal zdobyła Gosia Szubert, która w biegu na 2000m z czasem 7:23.72s zdobyła złoty medal  poprawiając swoją życiówkę o 10 sekund oraz zajęła 2 miejsce i srebrny medal w meczu młodzików.

Blisko podium uplasowała się Zosia Adamczewska w biegu na 1000m, która jeszcze parę metrów przed metą znajdowała się na trzeciej pozycji, jednak przeciwniczka z Bolesławca wykazała się wyśmienitym finiszem i na ostatnich metrach wyprzedziła naszą zawodniczkę, która ostatecznie skończyła zawody na 4 miejscu z czasem 3:19.76s co jest jej również nowym rekordem życiowym.

Zofia Olejarz w biegu na 300m ppł zajmuje wysokie 5 miejsce z czasem 54.27s, a w biegu na 80m ppł z wynikiem 14.62s plasuje się na miejscu 6.

Julia Janiak  w biegu na 300m ppł  zajmuje 7 miejsce z czasem 58.72s, a w biegu na 80m ppł z czasem 16.15s ( PB ) kończy zawody na miejscu 8.

Weronika Sułkowska w wieloskoku skacząc na odległośc 8.73m zajmuje 10 miejsce.

Gratulujemy Gosi zdobycia medalu i pozostałym zawodnikom dobrego występu w zawodach.