Trwa dobra passa Szerszenia

Kolejny udany występ zaprezentowali lekkoatleci Szerszenia, którzy 12 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wzięli udział we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach tych udział wzięła 10-osobowa reprezentacja Szerszenia, która zdobyła sporo czołowych miejsc i z zawodów wróciła z dziewięcioma medalami i nowymi rekordami życiowymi.

Sprinter Piotr Kosiorek dwukrotnie pobił swoje rekordy życiowe. W biegu na dystansie 100m z czasem 11.80 zajął pierwsze miejsce w kategorii młodzika, natomiast w biegu na 200m osiągnął czas 24.69. Kulomiot Bartosz Kempski dwukrotnie stanął na podium. W rzucie dyskiem (1.5 kg) z wynikiem 40.89m stanął na drugim stopniu podium poprawiając swoje najlepsze życiowe osiągnięcie , natomiast w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 12.75m  zajął miejsce trzecie. Inny kulomiot, Radosław Popławski z rekordem życiowym w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 11.18m zajął miejsce trzecie w kategorii młodzika, natomiast w rzucie dyskiem (1 kg) z wynikiem 38.81m zajął miejsce drugie. Agata Wiśniewska w pchnięciu kulą (3 kg) stanęła na drugim stopniu podium, a wynikiem 11.00m poprawiła rekord życiowy.

Oszczepniczka Sandra Wanat zajęła miejsce drugie w rzucie oszczepem (500g) z wynikiem 33.38m. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się biegaczki na dystansie 600m, które poprawiły swoje rekordy życiowe. Joanna Mikołajczak była pierwsza z wynikiem 1:50.32 w kategorii klas V, Magdalena Pawłowska z czasem 1:50.34 zajęła miejsce drugie w kategorii klas VI, a Patrycja Górowska w kategorii klas V z wynikiem 2:04.70 uplasowała się na miejscu piątym.

Pozostałe wyniki:
Anna Dworak- 100m- 14.21
Anna Dworak- skok w dal- 4.23m
Przemysław Bednarski- 600m- 1:38.89
Agata Wiśniewska- rzut dyskiem (1kg)- 30.45m
Agata Wiśniewska- rzut oszczepem (500g)- 31.18m

Wszystkim zawodnikom i trenerom Tomaszowi Pistiolis, Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie gratulujemy udanego udziału  w zawodach i życzymy pomyślnych startów i wyników w kolejnych startach.