Dwa medale podczas MDS Młodzików

20 maja 2012 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w kategorii młodzika. W zawodach wzięła udział skromna 6-osobowa reprezentacja młodych Szerszeni, którzy z zawodów powrócili z dwoma medalami. Piotr Kosiorek podopieczny trenera Piotra Wyroby w biegu finałowym na dystansie 100m z czasem 11.93 ( 11.80 elim.) wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska.

Tez sam zawodnik w drugiej konkurencji w biegu na 300m z czasem 40.67 zajął 8 miejsce. Drugi medal wywalczył Przemysław Bednarski. Podopieczny trenera Tomasza Dróżdża w biegu na dystansie 600m uplasował się na trzecim miejscu podium z czasem 1:32.27 co jest jego nowym rekordem życiowym. W tym samym biegu Zbigniew Paul zakończył rywalizację na 9 miejscu z czasem 1:42.75. Bardzo dobry występ zaprezentował Radosław Popławski, który dwukrotnie otarł się o podium kończąc rywalizację na czwartych miejscach. Podopieczny trenera Tomasza Pistiolisa w pchnięciu kulą ( 5kg ) uzyskał wynik 10.97, następnie  w rzucie dyskiem ( 1kg ) osiągnął wynik 36.96m. W skoku wzwyż młodziczek na 5 miejscu z wynikiem 1.35m zajęła Anna Dworak. Ta sama zawodniczka, w swojej koronnej konkurencji w skoku w dal niestety oddała trzy nieudane skoki i konkurs zakończyła na 13 miejscu z wynikiem 4.13m.

Płotkarz Jakub Kwiatkowski w biegu na 300m ppł. W końcowej rywalizacji uplasował się na dobrym 6 miejscu z czasem 45.55. W drugiej konkurencji w biegu na 110m ppł zajął 9 lokatę. Czas 18.91 jest jego nowym rekordem życiowym.

Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy występu i uzyskania dobrych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.