Szerszenie wystartowały na OOM

W dniach 20-22 lipca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w sprzyjających warunkach pogodowych rozegrana została 18 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Na lekkoatletycznej bieżni stawili się najlepsi zawodnicy z kraju w kategorii wiekowej 1995-1996, którzy prawo startu w Mistrzostwach Polski uzyskali we wcześniejszych eliminacjach międzywojewódzkich oraz na podstawie krajowych tabel rankingowych.

W tak doborowym towarzystwie znalazło się trzech zawodników ?Szerszenia?: Bartosz Kempski , Agata Wiśniewska i Sandra Wanat. Najlepiej z naszej trójki wystartował Bartek, ubiegłoroczny czwarty zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie młotem. Bartek, w pierwszym roku juniora młodszego zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W pierwszym dniu, w eliminacjach posłał młot ( 5kg ) na odległość 54.07 m. co dało mu pewny awans do finału i nowy rekord życiowy. W drugim dniu już w konkursie finałowym, Bartek w swojej najlepszej próbie uzyskał wynik 53.09 m. co pozwoliło mu w końcowej rywalizacji zająć wysokie 8 miejsce! W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji w eliminacjach przystąpiły nasze dwie oszczepniczki. Agata w swojej najlepszej próbie oddała rzut na odległość 37.28 m. Mimo nowego rekordu życiowego nie zdołała awansować do finału, kończąc ostatecznie zawody na 15 miejscu. Wyjazdu na Mistrzostwa Polski nie będzie najlepiej wspominać Sandra, która w rzutach eliminacyjnych trzykrotnie miała próby nieudane ( tzw. spalone ) i nie została sklasyfikowana na żadnym miejscu.

Bartkowi, Agacie i Sandrze oraz trenerowi Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy samego awansu do Mistrzostw Polski i osiągniętych w nich wyników sportowych oraz godnego reprezentowania klubu Szerszeń oraz Miasta i Gminy Bogatynia życząc w przyszłym sezonie miejsc na podium w mistrzowskich zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *