Szerszenie powróciły z obozu

W dniach 31.07- 12.08 dzieci i młodzież z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szerszeń Bogatynia przebywała na lekkoatletycznym obozie sportowym w Pucku zorganizowanym we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. W zgrupowaniu wzięło udział 13 zawodniczek i 7 zawodników, którzy pod okiem trenerów Piotra Wyroby i Tomasza Dróżdża uczestniczyli w dwóch treningach dziennie.

Celem tego obozu było propagowanie sportu, integracja, przezwyciężanie własnych słabości podczas treningów, a przede wszystkim kolejnym etapem przygotowań do drugiej części sezonu, który jest najważniejszy dla zawodników z kategorii młodzika, którzy przygotowują się do Międzynarodowego Trójmeczu Lekkoatletycznego i Eliminacji do Mistrzostw Polski Młodzików.

W czasie wolnym od zajęć zawodnicy przebywali nad wodą, gdzie uczestniczyli  w grach i zabawach w morzu i na plaży. Również w wolnych chwilach w sali konferencyjnej mieli możliwość oglądania Igrzysk Olimpijskich, gdzie z innymi uczestnikami obozu mocno dopingowała w startach naszym Olimpijczykom. Wieczorami nasi zawodnicy wraz z zaprzyjaźnioną grupą ze Zgorzelca i z innych klubów brali udział w dyskotekach i ognisku organizowanych przez kierownictwo ośrodka.
Zawodnicy uczestniczyli również w wycieczkach do Władysławowa ( 2razy ), Helu i Gdyni, gdzie zwiedzali najatrakcyjniejsze miejsca. We Władysławowie zwiedzili m. in. Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich ?Cetniewo? oraz aleje gwiazd sportu, w Helu Mierzeje Helską, a w Gdyni port, Skwer Kościuszki  na którym cumują m. in. niszczyciel ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza, który mieli okazję zwiedzić od środka.

Obóz ocenić można w sposób bardzo udany. Zarówno od strony merytorycznej jak i wychowawczej. Trzeba pochwalić zawodników za wytrwałość i determinację jaką włożyli w treningi oraz za zmęczenie towarzyszącemu każdemu z nich po treningach. Wyniki osiągane przez zawodników, ich zaangażowanie i systematyczna praca bardzo dobrze rokują na drugą część sezonu, który rozpoczyna się startem już 1 września we Wrocławiu. Trzynaście dni szybko minęło i mimo, że wielu chętnie zostałaby dłużej, trzeba było wracać.

W obozie sportowym uczestniczyli: Bednarski Przemysław, Chomiuk Roksana, Górowska Patrycja, Kaczmarska Kamila, Kaniewska Wiktoria, Karczewska Żaneta, Kempski Bartosz, Kosiorek Piotr, Kula Izabela, Kwiatkowski Jakub, Marciniak Cezary, Mikołajczak Joanna, Paul Zbigniew, Pawłowska Magdalena, Popławski Radosław, Wajs Natalia, Walińska Marta, Wanat Sandra, Zając Aleksandra, Zieleniecka Monika.

Warto dodać, że dwójka naszych zawodników Piotr Kosiorek i Radosław Popławski zaraz po przyjeździe ponownie wyjedzie na obóz sportowy, tym razem Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Słubicach.

Podziękowanie dla sponsorów

Sport, zwłaszcza dla młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju i samorealizacji. Aby mogli go uprawiać potrzebni są jednak ludzie ?dobrego serca?. Dlatego trenerzy i zawodnicy MKS ?Szerszeń? Bogatynia pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom za okazaną pomoc finansową jaką udzieliliście Państwo naszym zawodnikom na obóz sportowy w Pucku. Podziękowania kierowane są dla:

Andrzeja Grzmielewicza- Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia
Daniela Fryca- Sekretarza Miasta i Gminy Bogatynia
Henryka Komarnickiego- radnego Miasta i Gminy Bogatynia, firma BUD- REM
Krzysztofa Gnacego- radnego Miasta i Gminy Bogatynia
Andrzeja Remiana- Naczelnika Wydziału Podatkowego
Ewy Hołowińskiej- nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni
Radzie Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatynia

2012-07 Obóz letni – Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *